نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
خودرو

خودرو در سه ماه اول سال 1400 گران می شود

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
خودرو در سه ماه اول سال 1400 گران می شود

باشگاه خبرنگاران/ شيوا گفت: اکنون براي تصميم گيري قيمت خودرو در سه ماه اول سال ۱۴۰۰، منتظر تورم بخشي هستيم تا بانک مرکزي آن را مشخص کند.

رضا شيوا رئيس شوراي رقابت درباره افزايش قيمت خودرو در سال 1400 و عدم تغيير 6 ماهه در قيمت خودروهاي داخلي، گفت: تا ابتداي سال 1400 مي توان گفت که 6 ماه است که هيچ افزايش قيمتي براي خودرو نداشتيم و سه ماه آخر سال به دليل اينکه نرخ تورم پايين بود، شورا موافقت با افزايش قيمت نکرد.

اين مقام مسئول با تاکيد بر اينکه در قيمت گذاري همچنان تورم بخشي را مدنظر قرار مي دهيم، گفت: اکنون براي تصميم گيري قيمت خودرو در سه ماه اول سال 1400، منتظر تورم بخشي هستيم تا بانک مرکزي آن را مشخص کند و در نهايت بر اساس تورم بخشي قيمت خودرو نيز تغيير خواهد کرد.

رئيس شوراي رقابت در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه 6 ماه افزايش قيمت نداشتيم و آيا مجدد شاهد افزايش قيمت در امسال خواهيم بود؟ گفت: قطعا در اين سه ماه افزايش قيمت خواهيم داشت. اين نکته را بايد بگويم سه ماه پاياني سال 99 که مجوز افزايش قيمت نداديم، نه اينکه تورم نداشتيم بلکه حدود 14 درصد تورم داشتيم اما به دليل اينکه سه ماه قبل افزايش 30 درصدي داشتيم، تورم 14 درصد سه ماه پاياني سال را اعمال نکرديم.

به گفته رئيس شوراي رقابت، اکنون قيمت خودرو در 6 ماه پاياني سال 99 بررسي مي شود و با توجه به نرخ تورم بخشي که بانک مرکزي آن را اعلام مي کند، قيمت نهايي خودرو در سه ماه ابتدايي سال 1400 مشخص مي شود.

اين مقام مسئول در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه قيمت خودرو هاي جديد از جمله تارا در سال 1400 چقدر خواهد بود؟ گفت: هنوز مشخصاتي از تارا به دست ما نرسيده و بايد اطلاعات آن به دست ما برسد و بعد آن اطلاعات را به کلينيک خودرو مي فرستيم. قيمت خودروهاي جديد توسط متخصصان حرفه اي مشخص مي شود که در نهايت نظرشان را به شورا مي فرستند و شورا آن را تاييد مي کند. 

رئيس شوراي رقابت در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينکه اکنون تعدادي خودرو تارا در خيابان ها ديده شده است اما چطور اطلاعاتي به دست شوراي رقابت نرسيده است، گفت: ايران خودرو هنوز هيچ اطلاعاتي از تارا به شوراي رقابت نداده است و ممکن است اين عرضه اي که صورت گرفته براي کشف قيمت توسط خود خودروساز باشد.

او گفت: شايد اين خودرو را به بازار عرضه کرده اند تا بتوانند مشتري جلب کنند، اما اکنون قيمتي مشخص نشده است. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar