پدال/ شرکت VT هلدینگ که هفت سال است واردکننده خودروهای کاترهام به کشور ژاپن می‌باشد این کمپانی بریتانیایی را به قیمتی نامعلوم خریداری کرد.

پیستون هدز گزارش داده به اسنادی داخلی درباره این معامله دست پیدا کرده و البته کاترهام نیز آن را تائید کرده است. ظاهراً تا چند روز آینده بیانیه خبری درباره فروش کاترهام منتشر خواهد شد.

مالک VT هلدینگ کازوهو تاکاهاشی است که بیش از ۲۰ سال سابقه حضور در مسابقات سوپر جی تی، JGTC و سوپر تایکیوی ژاپن را داشته است. این شرکت علاوه بر محصولات کاترهام واردات محصولات لوتوس و موتورسیکلت‌های رویال انفیلد به ژاپن را نیز بر عهده داشته است.

تاکاهاشی گفته است:

VT هلدینگ از ورود کاترهام به این گروه خوشحال بوده و به آن افتخار می‌کند. ما نه تنها مالک یک شرکت پرفورمنس کلاس جهانی شده‌ایم بلکه یک اسطوره در صنعت خودرو را به دست آورده‌ایم. ما از خودروی سون حفظ کرده و آن را توسعه خواهیم داد تا بتواند قوانین سخت‌گیرانه کنونی را پاس کند.
این خبر خوبی برای طرفداران کاترهام سون است خودرویی که به سختی می‌توان قوانین آلایندگی فعلی را پاس کند. البته VT هلدینگ برنامه‌هایی برای حفظ این خودرو دارد و مدیرعامل کاترهام نیز به موفقیت این شرکت اطمینان دارد.

گراهام مک‌دونالد گفته است:

تاکاهاشی و تیمش به درستی DNA برند کاترهام، میراث، مشتریان و علاقه آن را می‌شناسد. به عنوان یک تیم از شروع دوباره و آغاز فصل دیگری در تاریخ این برند هیجان‌زده هستیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar