پدال/ جنرال موتورز برنامه‌های تولید شورولت سیلورادو الکتریکی را تائید کرد.

این شرکت خیلی وارد جزئیات نشده اما اعلام کرده پیکاپ موردبحث به منظور استفاده از قوای محرکه الکتریکی از صفر توسعه خواهد یافت و به همین خاطر دارای پلتفرم اولتیوم جنرال موتورز بوده و شعاع حرکتی فراتر از ۶۴۴ کیلومتری خواهد داشت.

چیز زیادی درباره سیلورادو الکتریکی نمی‌دانیم اما گفته شده این خودرو با قابلیت‌های اثبات شده سیلورادو تولید خواهد شد. جنرال موتورز همچنین تائید کرده نسخه‌های ناوگانی و خرده‌فروشی از این خودرو در دسترس خواهد بود و احتمالاً نسخه ناوگانی رقیب سرسختی برای لوردزتاون اندورانس محسوب می‌شود.

این خودرو قرار است در کارخانه Zero در میشیگان و به همراه شاسی‌بلند و پیکاپ الکتریکی هامر تولید شود. هامر شاسی‌بلند و الکتریکی با قوای محرکه متنوع از آرایش دو پیشرانه با حداکثر قدرت ۶۲۵ اسب بخار تا نسخه سه پیشرانه‌ای با حداکثر قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار عرضه خواهند شد. البته اگر سیلورادو الکتریکی قدرت بیشتری داشته باشد متعجب نخواهیم شد.

جنرال موتورز زمان عرضه این پیکاپ را اعلام نکرده اما گفته تا سال ۲۰۲۵ شاهد رخ‌نمایی سیلورادو الکتریکی خواهیم بود. قرار است بعد از این خودرو نسخه الکتریکی جی ام سی سیرا هم پدیدار شود.

مارک روس رئیس جنرال موتورز با انتشار بیانیه‌ای گفته است:

شورولت همه‌ی آنچه که خریداران وفادار سیلورادو دوست دارند را گرفته و به همراه چیزهای دیگری در داخل پیکاپی الکتریکی خواهد گذاشت.
نسخه فعلی سیلورادو جایی نخواهد رفت زیرا جنرال موتورز گفته که مدل الکتریکی تأثیری روی نسل فعلی این خودرو و تعهد شرکت روی پیشرانه‌های درون‌سوز در میان‌مدت نخواهد داشت. البته به زودی نسخه فیس لیفت شده سیلورادوی کنونی با به‌روزرسانی‌های جدی در طراحی و قابلیت‌های کاربری معرفی خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar