اسب بخار/ به تازگی کمپانی جیلی از کراس اوور جدید خود با نام جیلی Xingyue L پرده برداشته است که این خودرو ویژگی های جذابی در بدنه و کابین دارد.

جیلی Xingyue L در رده کراس اوورهای کامپکت کمپانی جیلی قرار می گیرد و قرار است عرضه این خودرو در چین و بازارهای هدف دیگر به زودی انجام شود. این خودرو آخرین سبک طراحی جیلی را دنبال می کند و بر مبنای پلتفرم CMA کمپانی طراحی شده که یک پلتفرم مدرن و البته منعطف است. در این خودرو ال ای دی های ماتریسی و جدید جیلی را در کاسه چراخ می بینیم که به عنوان چراغ های روز در دو خط طراحی شده اند و بسیار شبیه به طراحی است که در کیا سراتو فیس لیفت دیده می شد. سیستم چراغ های اصلی از ۱۲۶ ال ای دی تشکیل شده است که با سیستم پیشرفته چراغ هماهنگ می شوند. این خودرو دارای نوربالای خودکار، سنسور نور و سیستم خوش آمدگویی است و طراحی چراغ ها زیبایی خاصی را به ظاهر جیلی Xingyue L داده است.
 
در نمای عقب خودرو هم همان سبک طراحی را در چراغ داریم که ۱۷۶ ال ای دی نورپردازی سیستم چراغ های عقب را انجام می دهند. این چراغ ها با یک نوار ال ای دی به هم متصل شده اند و در میان چراغ نواری کرومی را هم می بینیم که به صورت کشیده دو چراغ را به هم وصل می کند. وجود این خط کرومی و هماهنگی آن با رنگ کرومی در حاشیه دیفیوزر باعث شده لایه بندی خوبی را در طراحی عقب داشته باشیم. در جلو هم این ترکیب با حاشیه کرومی جلوپنجره و حاشیه کرومی ورودی های هوا حفظ شده بود.

 

جیلی Xingyue L 4770 میلی متر طول، ۱۸۹۵ میلی متر عرض و ۱۶۸۹ میلی متر ارتفاع دارد و فاصله محوری این خودرو به ۲۸۴۵ میلی متر می رسد. گرچه از نظر ابعاد جیلی Xingyue L کراس اووری بزرگ به نظر می رسد، اما در سبد محصولات جیلی این خودرو یک کراس اوور کامپکت است که به صورت لانگ (بلند) طراحی شده و این طراحی بسیار مورد استقبال در بازار چین است.

درون کابین اولین نکته وجود یک صفحه یکپارچه در داشبورد است که سه صفحه نمایش را در خود جا می دهد. این نوع طراحی مشابه چیزی است که در محصولات مدرن و زیبایی چون مرسدس بنز EQS دیده بودیم. در سمت چپ، جلوآمپر دیجیتال خودرو را می بینیم که اطلاعات سفر و خودرو را به راننده می دهد و در وسط خودرو صفحه نمایش دیگری سیستم اطلاعات و سرگرمی را در دسترس قرار می دهد. در قسمت راست هم صفحه نمایش دیگری روبه‌روی سرنشین قسمت شاگرد قرار می گیرد.

با وجود این که جیلی Xingyue L یک خودروی بنزینی است، اما از نظر تکنولوژی در سطح بالایی قرار دارد. برای مثال، این خودرو به سیستم یکپارچه آنلاین جیلی متصل می شود که این سیستم عملکرد سیستم های فنی خودرو را بررسی و در صورت نیاز، اساس کار آن ها را براساس استانداردهای روز کمپانی به روزرسانی می کند. پس درست همانند تسلا این خودرو هم امکان به روزرسانی را در قوای فنی و بحث های تکنولوژی خواهد داشت.

کراس اوور مدرن جیلی مجهز به ۱۲ رادار اولترا سونیک، ۵ رادار موج ۵ میلی متری، ۴ دوربین در اطراف، یک دوربین رادار جلو، یک دوربین در کابین و ۲۴ سنسور در اطراف خودروست که این رادارها و دوربین ها با هم هماهنگ شده اند و سیستم نیمه خودران را در این خودرو تشکیل می دهند. سیستم های خودران با بالاترین تکنولوژی در این خودرو کار می کنند. برای مثال، راننده می تواند با برقراری یک تماس، خودروی خود را در حالت خودران قرار داده و خودرو به صورت خودکار از پارکینگ به محلی که شما ایستاده اید، برسد.

جیلی Xingyue L به پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ ولوو موسوم به Drive-E مجهز است. این پیشرانه که با فناوری پاشش مستقیم سوخت عمل می کند، توان تولید حداکثر قدرت ۲۱۸ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۳۵۰ نیوتن متر را دارد. قدرت پیشرانه از طریق جعبه دنده ۷ سرعته دو کلاچه و یا جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک آیسین به چرخ ها منتقل و باعث می شود شتاب گیری در ۷٫۷ ثانیه انجام شود.

جیلی Xingyue L در چه رده ای از کراس اوورها قرار می گیرد؟

جیلی Xingyue L 4770 میلی متر طول، ۱۸۹۵ میلی متر عرض و ۱۶۸۹ میلی متر ارتفاع دارد و فاصله محوری این خودرو به ۲۸۴۵ میلی متر می رسد. گرچه از نظر ابعاد، جیلی Xingyue L کراس اووری بزرگ به نظر می رسد، اما در سبد محصولات جیلی این خودرو یک کراس اوور کامپکت است که به صورت لانگ (بلند) طراحی شده و این طراحی بسیار مورد استقبال در بازار چین است.
جیلی Xingyue L چه ویژگی های فنی‌ای دارد؟

جیلی Xingyue L به پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ ولوو موسوم به Drive-E مجهز است. این پیشرانه که با فناوری پاشش مستقیم سوخت عمل می کند، توان تولید حداکثر قدرت ۲۱۸ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۳۵۰ نیوتن متر را دارد. قدرت پیشرانه از طریق جعبه دنده ۷ سرعته دو کلاچه و یا جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک آیسین به چرخ ها منتقل و باعث می شود شتاب گیری در ۷٫۷ ثانیه انجام شود.

سیستم خودران در جیلی Xingyue L از چه سیستم هایی تشکیل شده است؟

کراس اوور مدرن جیلی مجهز به ۱۲ رادار اولترا سونیک، ۵ رادار موج ۵ میلی متری، ۴ دوربین در اطراف، ۱ دوربین رادار جلو، ۱ دوربین در کابین و ۲۴ سنسور در اطراف خودروست که این رادارها و دوربین ها با هم هماهنگ شده و سیستم نیمه خودران را در این خودرو تشکیل می دهند. سیستم های خودران با بالاترین تکنولوژی در این خودرو کار می . برای مثال، راننده می تواند با برقراری یک تماس، خودروی خود را در حالت خودران قرار داده و خودرو به صورت خودکار از پارکینگ به محلی که شما ایستاده اید برسد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar