پدال/ فورد حساب ويژه‌اي روي موفقيت ماستنگ مک اي باز کرده و قطعاً ايمني به پاشنه آشيل اين خودروي الکتريکي تبديل نخواهد شد. کراس اوور خبرساز فورد اخيراً توسط IIHS تست شده و توانسته رتبه ايمني Top Safety Pick Award را به دست آورد که يک پله پايين‌تر از بالاترين رتبه ايمني يعني Top Safety Pick Award+ مي‌باشد. مک اي يکي از چندين خودروي الکتريکي است که ثابت مي‌کند اين محصولات به اندازه نمونه‌هاي درون‌سوز امن مي‌باشند.

ماستنگ مک اي در تمامي ۶ تست تصادف IIHS رتبه ايمني بالايي را کسب نموده است. اين خودرو در بخش چراغ‌هاي جلوي LED نيز رتبه‌بندي ايمني خوب را به دست آورده است. اين چراغ‌ها در تريم هاي پريميوم، GT و فرست اديشن وجود دارند. البته چراغ‌هاي بکار رفته در مدل ساده Select و کاليفرنيا روت ۱ امتياز کافي را کسب نکرده و به همين خاطر ماستنگ مک اي از دست يافتن به بالاترين امتياز ايمني باز مانده است.

ديگر کمک‌حال اين خودرو در دست‌يابي به امتياز ايمني بالا سيستم پيشگيري از برخورد استاندارد بوده که در هر دو تست خودرو با خودرو و خودرو با عابر پياده امتياز عالي را کسب کرده است. ولوو XC40 ريشارژ ۲۰۲۱ يکي ديگر از خودروهاي الکتريکي ديگر است که اخيراً همين امتياز ايمني را دريافت نموده است. به اين ليست بايد آئودي E-Tron و E-Tron اسپورت بک و تسلا مدل ۳ را نيز اضافه کرد.

يکي از مديران فورد گفته است:

اين جايزه ايمني تائيد کننده تلاش‌هاي تيم ماستنگ مک اي براي توليد خودروي الکتريکي‌اي است که نه تنها جلب‌توجه مي‌کند بلکه باعث مي‌شود مشتريان و خانواده‌هاي آن‌ها ايمن باشند.
از جمله تجهيزات ايمني استاندارد اين خودرو مي‌توان به ترمز اضطراري خودکار با تشخيص عابران پياده، کنترل لاين فعال، کروز کنترل تطبيقي، پايش نقاط کور و… اشاره کرد.

فورد ماستنگ مک اي با استقبال زيادي مواجه شده و اين برند مجبور به افزايش توليد آن شده است. اين کمپاني تا ماه مارس بيش از ۶۶۰۰ دستگاه مک اي را به فروش رسانده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar