باشگاه خبرنگاران/ يکي از مقايسه‌هاي خودرويي پر مخاطب بازار، نيسان تينا با ميتسوبيشي لنسر است. تا چندين سال پيش خريد خودرو کاري آسان به‌شمار مي‌آمد، اما پيشرفت اين صنعت که با آمدن مدل‌هاي گوناگون در سگمنت‌هاي مختلف همراه شد، کار خريد و انتخاب را براي خريداران کمي دشوار کرد. امکانات رفاهي فراوان، طراحي‌هاي متفاوت و مشخصات فني گوناگون، پارامتر‌هايي است که ممکن است علاقه‌مندان را دچار ترديد کند.

معرفي نيسان تينا:

نيسان تينا، خودرويي ساخت کشور ژاپن است که در سال ۲۰۰۷ طراحي شد و در آن از يک موتور ۶ سيلندر با ۲۴ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور اين خودرو ۲۴۹۶ سي‌سي است و به همين دليل حداکثر قدرت آن ۱۸۲ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقيقه است. بررسي‌هاي فني نشان مي‌دهد که نهايت گشتاور اين خودرو ۲۲۸ نيوتن متر در ۴۰۰۰ و ۴۰۰ دور در دقيقه است.

مقايسه نيسان تينا با ميتسوبيشي لنسر  + مشخصات فني

در سيستم حرکتي آن از يک جعبه دنده CVT استفاده شده است. جالب است بدانيد که اين خودرو مي‌تواند حداکثر سرعت ۲۰۰ کيلومتر در ساعت به شما هديه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کيلومتر در ساعت براي آن ۹.۶ ثانيه است. مصرف سوخت ترکيبي در اين خودرو ۹.۴ ليتر در هر ۱۰۰ کيلومتر است و حجم باک آن ۷۰ ليتر است.

مقايسه نيسان تينا با ميتسوبيشي لنسر  + مشخصات فني

از جمله امکانات اين خودرو مي توان به کامپيوتر سفري، سيستم تهويه مطبوع اتوماتيک با قابليت تنظيم جداگانه دماي راننده و سرنشين جلو، سيستم کنترل سرعت، سانروف، صندلي با حالت تنظيم حافظه دار، چراغ عقب LED، تنظيم ارتفاع چراغ جلو، آينه‌هاي جانبي همراه با گرم کن، سيستم کنترل گشتاور، کروز کنترل، سنسور نور، روشن شدن خودرو بدون کليد، سنسور باران و سيستم کنترل گردش خودرو ASC اشاره کرد.

مقايسه نيسان تينا با ميتسوبيشي لنسر  + مشخصات فني

معرفي ميتسوبيشي لنسر:

ميتسوبيشي لنسر، خودرويي ساخت کشور ژاپن است که در سال ۲۰۰۸ طراحي شد و در آن از يک موتور 4 سيلندر با 16 سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور اين خودرو ۱۶۰۰ سي‌سي است و به همين دليل حداکثر قدرت آن ۱۱۷ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقيقه است. بررسي‌هاي فني نشان مي‌دهد که نهايت گشتاور اين خودرو ۱۵۴ نيوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقيقه است.

مقايسه نيسان تينا با ميتسوبيشي لنسر  + مشخصات فني

در سيستم حرکتي آن از يک جعبه دنده ۵ دنده دستي استفاده شده است، جالب است بدانيد که اين خودرو مي‌تواند حداکثر سرعت ۱۹۱ کيلومتر در ساعت به شما هديه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کيلومتر در ساعت براي آن ۱۰ ثانيه است. مصرف سوخت ترکيبي در اين خودرو ۵.۷ ليتر در هر ۱۰۰ کيلومتر است و حجم باک آن ۵۹ ليتر است.

مقايسه نيسان تينا با ميتسوبيشي لنسر  + مشخصات فني

اين خودرو مجهز به استاندارد آلايندگي يورو ۵ با فرمان الکتريکي (EPS) است. همچنين داراي تنظيم تلسکوپي فرمان، سيستم تهويه مطبوع اتوماتيک، آئينه وسط شب و روز، برف پاکن و شيشه شوي جلو مجهز به سنسور باران، غربيلک فرمان و سردسته دنده با روکش چرمي، تنظيم برقي آئينه­ هاي جانبي، سيستم ورود بدون سوييچ (مجهز به ريموت کنترل)، شيشه بالابر‌هاي عقب و جلو برقي، چراغ‌هاي جلو هالوژن، روشن و خاموش شدن چراغ‌هاي جلو متناسب با نور محيط (سنسور نور)، چراغ مه شکن جلو (نوع رفلکتور)، روکش پارچه‌اي صندلي‌ها و رينگ آلومينيومي ۱۶ اينچي است.

مقايسه نيسان تينا با ميتسوبيشي لنسر  + مشخصات فني

خودرو
نيسان تيناميتسوبيشي لنسر 1600 دنده‌اي
کشور سازنده
ژاپنژاپن
سال (طراحي)
20072008
موتور
6 سيلندر 24 سوپاپه4 سيلندر 16 سوپاپه
حجم موتور
2496سي سي1600سي سي
حداکثر قدرت
182 اسب بخار در 6000 دور در دقيقه117 اسب بخار در 6000 دور در دقيقه
حداکثر گشتاور
228 نيوتن متر در 4400 دور در دقيقه154 نيوتن متر در 4000 دور در دقيقه
جعبه دنده
CVT5 دنده دستي
شتاب 0 تا 100
9.6 ثانيه10 ثانيه 
حداکثر سرعت
200 کيلومتر در ساعت191 کيلومتر در ساعت
وزن
1521 کيلوگرم1260 کيلوگرم
اندازه (ميليمتر)
4850 طول - 1795 عرض - 1485 ارتفاع4570 طول - 1760 عرض - 1490 ارتفاع
فاصله بين دو محور
2775 ميليمتر2634 ميليمتر
مصرف سوخت ترکيبي
9.4 ليتر در هر صد کيلومتر5.7 ليتر در هر صد کيلومتر
حجم باک
70 ليتر59 ليتر
استاندارد آلايندگي
يورو 4يورو 5
ترمز و پايداري
ABS - EBD - BA - VDCسيستم تعليق جلو مک فرسون استرات، سيستم تعليق عقب اتصال چند گانه - ترمز عقب ديسکي و جلو ديسکي خنک شونده - مجهز به سيستم ترمز ضد قفل (ABS) - کنترل فعال پايداري (ASC) - کنترل کشش (TCL) - سيستم توزيع الکترونيکي نيروي ترمز (EBD)
کيسه هوا
کيسه هواي سرنشينان جلو - جانبي - پرده ايمجهز به 7 کيسه هواي ايمني 2 عدد جلو راننده و سرنشين جلو 2 عدد ايربگ جانبي 2 عدد ايربگ پرده اي و 1 عدد ايربگ زانويي راننده
سيستم صوتي
سيستم صوتي با قابليت پخش DVD - مجهز به 6 اسپيکر - مجهز به چنجر 6 تاييراديو FM/MW4 - قابليت پخش MP3 و CD - مجهز به 4 اسپيکر و 2 تيوتر - قابليت کنترل سيستم صوتي روي فرمان - پورت AUX

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar