ديجياتو/ اين روزها، عرضه نسخه ۶ چرخ از شاسي بلندها و تراک‌هاي آفرودي به شکل افتر مارکت، به رويه‌اي عادي در دنياي خودرو بدل شده است. اين موضوع شايد دلايلي داشته باشد، اما مهم‌‌ترين آنها، احتمالا کافي نبودن دو اکسل براي اين خودروهاي غول آسا است. جديدترين نو رسيده اين سبک از خودروها، جيپ گلادياتور ۶ چرخ Next Level است. جالب آنکه براي چنين خودرو بزرگ جثه‌اي موتور چهارسيلندر دوليتري توربو نيز قابل سفارش است و حداکثر قدرت در نسخه هاي شش سيلندر نيز از ۳۷۵ اسب بخار فراتر نمي‌رود که نسبت به رقبايي مشهور اين خودرو عدد چشمگيري نيست.

 

بر خلاف ديگر نسخه‌هاي ۶ چرخ از محصولات جيپ که پيش‌تر ديده بوديم، تيونر کاليفرنيايي که سازنده اين خودرو است، به سراغ نسخه پيکاپ در سبد محصولات اين خودروساز آمريکايي رفته است. فقط کافي است که نگاهي به گالري تصاوير منتشر شده از اين هيولاي ۶ چرخ داشته باشيد.

گلادياتور ۶ چرخ Next Level، اولين محصول از اين تيونر است که مي‌خواهد نام خود را در بين بزرگان، جا بيندازد. شعار اين شرکت، ايجاد سطح بالاتري از زيبايي و لذت رانندگي و سرگرمي عنوان شده که ترجمه همان نام Next Level محسوب مي‌شود. به گفته اين کمپاني، در اين خودرو از نسبت دنده ۴.۸۸ استفاده شده تا شتاب بهينه‌تري داشته باشد. همچنين انتقال قدرت در آن به طور دائمي، به چهار چرخ انجام مي‌گيرد. حال آنکه ۶ حالت رانندگي مختلف هم براي مسيرهاي آفرودي، پيش بيني شده است.

 

سه پيشرانه مختلف براي گلادياتور ۶ چرخ Next Level، قابل سفارش اند. گزينه اول، نسخه ۲.۰ ليتري توربو است که ۲۷۰ اسب بخار قدرت و ۳۹۳ نيوتن متر گشتاور توليد مي‌کند. گزينه بعدي، پيشرانه‌اي V6 و ۳.۶ ليتري است که ۲۸۵ اسب بخار قدرت و ۳۵۳ نيوتن متر گشتاور دارد. اما گزينه سوم را يک پيشرانه ۳.۰ ليتري V6 توربو ديزل تشکيل مي‌دهد که تا ۳۷۵ اسب بخار نيرو و ۶۳۷ نيوتن متر گشتاور، در اختيار راننده مي‌گذارد.

جدا از تغييرات موتور و افزايش ۸ فوتي فضاي بار، گلادياتور Next Level همچنين با سپر استيل سفارشي، چراغ‌هاي LED و وينچ مخصوص، عرضه مي‌گردد. کمک فنرهاي Fox نيز در هر ۶ محور خودرو به کار رفته اند. درون کابين، اين تيونر از چرم دست دوز ناپا، بالشتک‌هاي اسپرت و الگوي جديد تودوزي، استفاده کرده است.

جالب اينجاست که گلادياتور Next Level مي‌تواند در تمام نمايندگي‌هاي مجاز جيپ، به فروش گذاشته شود و به عنوان اولين مقر فروش، نمايندگي Huntington Beach مشترک ميان جيپ و دوج در ساحل هانتينگتون در منطقه کاليفرنيا، انتخاب شده است. هنوز درباره نحوه قيمت گذاري اين خودرو اطلاعاتي در دست نداريم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar