پدال/ افرادی که اخبار دنیای خودرو را با دقت دنبال می‌کنند احتمالاً چیزهایی درباره تورینگ سوپرلگرا دیسکو ولانت شنیده‌اید. این خودرو که بر پایه آلفارومئو ۸C شکل گرفته از ظاهر جذاب و پرفورمنس قابل‌توجهی سود می‌برد. این کوچ بیلدر ایتالیایی به مناسبت ۹۵ سالگی خود خودروی دیگری را نیز تولید خواهد کرد.

اگرچه واژه تورینگ به این کمپانی اختصاص ندارد اما تورینگ سوپرلگرا قبلاً سازنده برخی از خودروهای مهم بوده است. این کمپانی کار خود را با طراحی و ساخت خودروهای اسپورت برای آلفارومئو شروع کرده اما همه‌چیز پس از طراحی استون مارتین DB5 و DB6 و البته اولین لامبورگینی تاریخ یعنی ۳۵۰ GT تغییر کرد.

تورینگ می‌گوید خودروی در نظر گرفته شده برای گرامی داشت جشن ۹۵ سالگی نسبت به نمونه‌های پیشرانه جلوی قبلی متفاوت بوده و از طراحی پیشرانه وسط و قوای محرکه یک سوپرکار سود خواهد برد. جدای از قرار گرفتن پیشرانه در پشت چرخ های جلو، این خودرو عناصر طراحی مشترکی با مدل‌های قبلی شرکت خواهد داشت. البته این اشتراک قطعات چیز بدی نیست زیرا نگاهی به تاریخچه تورینگ سوپرلگرا نشان دهنده‌ی تولید خودروهای زیبایی همچون دیسکو ولانت، اسپایدر و آئرو ۳ بوده است.

هنوز جزئیات چندانی از این خودرو منتشر نشده اما اگر پیشرانه ۸ سیلندر ۴.۷ لیتری ۴۵۰ اسب بخاری دیسکو ولانت را در نظر بگیریم می‌توان گفت محصول جدید این کمپانی قدرت بیشتری خواهد داشت.

سوپرکار جدید تورینگ سوپرلگرا مراحل پایانی توسعه خود را طی کرده و در ژوئن ۲۰۲۱ معرفی خواهد شد. این شرکت به دنبال نمایش این خودرو در مراسمی ویژه می‌باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar