باشگاه خبرنگاران/ يکي از مقايسه‌هاي خودرويي پر مخاطب بازار، هيونداي i10 با کيا پيکانتو است. تا چندين سال پيش خريد خودرو کاري آسان به‌شمار مي‌آمد، اما پيشرفت اين صنعت که با آمدن مدل‌هاي گوناگون در سگمنت‌هاي مختلف همراه شد، کار خريد و انتخاب را براي خريداران کمي دشوار کرد. امکانات رفاهي فراوان، طراحي‌هاي متفاوت و مشخصات فني گوناگون، پارامتر‌هايي است که ممکن است علاقه‌مندان را دچار ترديد کند. 

معرفي هيونداي i۱۰:

هيونداي i۱۰، خودرويي ساخت کشور کره جنوبي است که در سال ۲۰۱۷ طراحي شد و در آن از يک موتور ۴ سيلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور اين خودرو ۱۲۴۸ سي‌سي است و به همين دليل حداکثر قدرت آن ۸۶ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقيقه است. بررسي‌هاي فني نشان مي‌دهد که نهايت گشتاور اين خودرو ۱۲۱ نيوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقيقه است.

مقايسه هيونداي i10 با کيا پيکانتو + مشخصات فني

در سيستم حرکتي آن از يک جعبه دنده ۴ سرعته خودکار تيپ ترونيک استفاده شده است. جالب است بدانيد که اين خودرو مي‌تواند حداکثر سرعت ۱۶۶ کيلومتر در ساعت به شما هديه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کيلومتر در ساعت براي آن ۱۳.۸ ثانيه است. مصرف سوخت ترکيبي در اين خودرو ۶.۲ ليتر در هر ۱۰۰ کيلومتر است و حجم باک آن ۴۰ ليتر است.

مقايسه هيونداي i10 با کيا پيکانتو + مشخصات فني

از جمله امکانات اين خودرو مي توان به فرمان برقي (MDPS)، آينه الکتروکروميک ،  سنسور پارک عقب، چراغ مه شکن جلو و عقب، کامپيوتر سفري، تهويه مطبوع اتوماتيک، سيستم کنترل ايستايي در سربالايي (HAC)، چراغ روشنايي روز (Day Light) و تريم داخلي دو رنگ اشاره کرد.

مقايسه هيونداي i10 با کيا پيکانتو + مشخصات فني

معرفي کيا پيکانتو:

کيا پيکانتو، خودرويي ساخت کشور کره جنوبي است که در سال ۲۰۱۲ طراحي شد و در آن از يک موتور ۴ سيلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور اين خودرو ۱۲۴۸ سي‌سي است و به همين دليل حداکثر قدرت آن ۸۵ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقيقه است. بررسي‌هاي فني نشان مي‌دهد که نهايت گشتاور اين خودرو ۱۲۱ نيوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقيقه است.

مقايسه هيونداي i10 با کيا پيکانتو + مشخصات فني

در سيستم حرکتي آن از يک جعبه دنده ۴ دنده خودکار تيپ ترونيک استفاده شده است، جالب است بدانيد که اين خودرو مي‌تواند حداکثر سرعت ۱۶۰ کيلومتر در ساعت به شما هديه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کيلومتر در ساعت براي آن ۱۲.۹ ثانيه است. مصرف سوخت ترکيبي در اين خودرو ۵.۳ ليتر در هر ۱۰۰ کيلومتر است و حجم باک آن ۳۵ ليتر است.

مقايسه هيونداي i10 با کيا پيکانتو + مشخصات فني

از جمله امکانات اين خودرو مي توان به ديفرانسيل جلو، سيستم HAC (سيستم کمکي شروع حرکت در سربالايي)، چراغ ترمز اضطراري، صندلي‌هاي عقب تاشو، کيلومتر شمار سوپرويژن، سانروف، جاليواني ، شيشه‌هاي برقي، آينه‌هاي جانبي برقي، راهنماي LED روي آينه‌هاي، کامپيوتر سفري، امکانات تنظيم ارتفاع چراغ‌هاي جلو، کپسول آتش نشاني، چراغ ترمز سوم، سيستم ضد سرقت، فرمان هيدروليک با قابليت تنظيم ارتفاع اشاره کرد.

مقايسه هيونداي i10 با کيا پيکانتو + مشخصات فني

خودرو
هيونداي i10کيا پيکانتو
کشور سازنده
کره جنوبيکره جنوبي
سال (طراحي)
20172012
موتور
4 سيلندر 16 سوپاپه4 سيلندر 16 سوپاپه
حجم موتور
1248سي سي1248سي سي
حداکثر قدرت
86 اسب بخار در 6000 دور در دقيقه85 اسب بخار در 6000 دور در دقيقه
حداکثر گشتاور
121 نيوتن متر در 4000 دور در دقيقه121 نيوتن متر در 4000 دور در دقيقه
جعبه دنده
4 سرعته خودکار تيپ ترونيک4 دنده خودکار تيپ ترونيک
شتاب 0 تا 100
13.8 ثانيه12.9 ثانيه
حداکثر سرعت
166 کيلومتر در ساعت160 کيلومتر در ساعت
وزن
1046 کيلوگرم1035 کيلوگرم
اندازه (ميليمتر)
3665 طول - 1660 عرض - 1500 ارتفاع3595 طول - 1595 عرض - 1481 ارتفاع
فاصله بين دو محور
2385 ميليمتر2385 ميليمتر
مصرف سوخت داخل شهر
8 ليتر در هر صد کيلومتر6.7 ليتر در هر صد کيلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر
5.1 ليتر در هر صد کيلومتر4.5 ليتر در هر صد کيلومتر
مصرف سوخت ترکيبي
6.2 ليتر در هر صد کيلومتر5.3 ليتر در هر صد کيلومتر
حجم باک
40 ليتر35 ليتر
استاندارد آلايندگي
يورو 6يورو 4
ميزان توليد CO2
142 گرم در هر کيلومتر125 گرم در هر کيلومتر
ترمز و پايداري
ترمز جلو ديسکي خنک شونده و عقب ديسکي – ABS – EBD - سيستم کنترل پايداري الکترونيکي (ESC)ABS - EBD - مديريت پايداري خودرو VSM - سيستم کنترل الکتريکي پايداري ESC
کيسه هوا
کيسه هواي راننده و سرنشين جلو (2 کيسه هوا)مجموعا 6 کيسه هوا
سيستم صوتي
داراي 4 بلندگو - سيستم پخش MP3 - کنترل سيستم صوتي از روي فرمانسيستم صوتي با قابليت پخش CD و MP3 - قابليت تنظيم سيستم صوتي از روي فرمان - USB - AUX - iPod

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar