پدال/ زمانی که لامبورگینی اوراکان اوو در آغاز سال ۲۰۱۹ پدیدار شد افرادی که به دنبال محصولی پایه از لامبورگینی بودند با دوراهی سختی روبرو شدند. آیا این ثروتمندان باید اوراکان فیس لیفت شده را انتخاب می‌کردند یا اینکه به دنبال مدل قوی‌تر اما اندکی قدیمی‌تر اوراکان پرفورمنته می‌رفتند؟

چنین تصمیم سختی آرزوی همه ماست اما کانال یوتیوب درگ تایمز با برگزاری مسابقه‌ای درگ خواسته به این سؤال پاسخ دهد هرچند انتخاب مجری برنامه اوراکان اوو بوده است. البته او برای فهمیدن اینکه انتخاب درستی داشته یا خیر خودروی خود را در برابر اوراکان پرفورمنته قرار داده است.

اوراکان اووی جدید با همان پیشرانه اوراکان پرفورمنته معرفی شده است. این پیشرانه ۱۰ سیلندر ۵.۲ لیتری تنفس طبیعی قدرت ۶۳۰ اسب بخاری و گشتاور ۶۰۰ نیوتون متری داشته و نیرو هم به تمامی چرخ ها منتقل می‌شود.

این خودرو وزن ۱۴۲۲ کیلوگرمی داشته و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت آن در ۲.۹ ثانیه ثبت می‌شود که سه‌دهم ثانیه سریع‌تر از مدل پیش از فیس لیفت است.

اما اوراکان پرفورمنته سبک‌تر بوده و ۱۳۸۲ کیلوگرم وزن دارد. البته این امر شانس پیروزی اوراکان اوو را کمتر نکرده و در مسابقه درگ این موضوع را مشاهده خواهید کرد. این دو برادر رقابت تنگاتنگی باهم داشته‌اند اما در مسابقه درگ اوو پیروز بوده است.

البته باید به نکته‌ای اشاره کرد و آن‌هم استارت نه چندان خوب پرفورمنته بوده است. همچنین احتمال تأثیر لاستیک‌های متفاوت روی نتیجه مسابقه وجود دارد.
 
به‌هرحال اوراکان اوو در دو مسابقه از سه مسابقه برگزار شده پیروز می‌شود و در یک مسابقه‌ای هم که اوراکان پرفورمنته پیروز شده این خودرو زودتر حرکت کرده است. نکته مهم دیگر اینکه مقایسه دو خودرو در پیست بهتر از خط درگ خواهد بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar