اسب بخار/ کمپانی انگلیسی بنتلی، فلایینگ اسپور ۲۰۲۲ را معرفی کرده است که تغییراتی را در ظاهر و امکانات استاندارد این خودروی لوکس و زیبا می بینیم.

خط و نشان «بنتلی» برای «رولزرویس»!

گرچه نسل جدید بنتلی فلایینگ اسپور سال گذشته معرفی شد و به بازار آمد، اما کمپانی خیلی زود و با گذشت تنها یک سال تصمیم گرفت تغییراتی را در این خودروی لوکس لحاظ کند. یکی از تغییراتی که در فلایینگ اسپور ۲۰۲۲ می بینیم آرام تر شدن کابین آن است که این کار از طریق نمونه سازی مجازی یا Virtual Prototyping انجام گرفته است. نمونه سازی مجازی یعنی پیش از تولید خودرو یک نمونه دیجیتال در کامپیوتر از آن داشته باشیم و تست های آن را در فضایی مجازی روی خودرو انجام دهیم تا بسیاری از ایرادها پیش از تولید از بین برود. البته دقت کنید که شبیه سازی های تست در این نوع طراحی می بایست بسیار دقیق و نزدیک به واقعیت باشد.

 

سیمون نوبل، مهندس صدا در کمپانی بنتلی، در رابطه با فلایینگ اسپور ۲۰۲۲ می گوید: «با استفاده از نمونه سازی مجازی، بنتلی به آن چه می خواست رسید و حالا همه متریال و قطعات پیش از تولید در دنیای مجازی بهینه سازی می شوند تا در نسخه تولیدی عملکردی بهتر داشته باشیم. این یعنی ما با کاهش نمونه های اولیه، آرام ترین کابین را برای مشتریان به وجود آورده ایم.»

علاوه بر آرام تر شدن کابین در فلایینگ اسپور ۲۰۲۲، آپشن های بیش تری هم به صورت استاندارد در این خودرو نسبت به مدل قبل می بینیم. امکانات جذابی مثل تابلوخوان هوشمند، درِ صندوق اتوماتیک، تقویت سیستم های ایمنی، دوربین دید بالا، نورپردازی خوش آمدگویی، آینه با قابلیت تنظیم نور و سیستم یونیزه کردن هوا را در این خودرو می بینیم و همچنین یک رنگ طوسی جدید (نمونه ای که در تصویر می بینید) به رنگ های قابل سفارش اضافه شده است و تعداد رنگ های قابل سفارش در فلایینگ اسپور ۲۰۲۲ به ۶۳ می رسد.

در طراحی داخلی همانند طراحی خارجی تغییری نمی بینیم، اما بنتلی می گوید لایه هایی را در قسمت های چوبی ایجاد کرده است تا با منافذ باز، از این قسمت ها محافظت کند و همچنین جلا و درخشش را به آن ها بدهد. البته لایه های اضافه شده به قدری نازک هستند که مشتریان بتوانند از لمس چوب استفاده شده در خودروی لوکس خود لذت ببرند. در بحث فنی هم تغییری نداریم و همچنان بنتلی فلایین اسپور ۲۰۲۲ با پیشرانه های ۴ لیتر V8 با خروجی ۵۴۲ اسب بخار و ۶ لیتر W12 با خروجی ۶۲۶ اسب بخار عرضه می شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar