باشگاه خبرنگاران/ شرکت مرسدس چندین عکس از خودروی کلاس S جدید را منتشر کرد.
 
مرسدس با انتشار عکس‌هایی از یک خودروی جدید که  نشان‌  S۶۸۰ و V۱۲ را دارد، بازگشت کلاس S مایباخ S-V-۱۲ را تأیید کرده است. مرسدس مایباخ S کلاس ۲۰۲۰ یک موتور V-۱۲ توربو دوقلو ارائه می‌دهد، اما مرسدس هنوز مشخصات موتور V-۱۲ مدل جدید را به اشتراک نگذاشته است. این مدل جدید بزرگداشت صدمین سالگرد مایباخ است.

اگرچه هنوز مشخصات رسمی از این خودرو در دسترس نیست، اما ما فکر می‌کنیم که این V-۱۲ نسخه پیشرفته ۶.۰ لیتری توئین توربو در مدل قبلی مایباخ S۶۵۰ با قدرت بیشتر باشد. مایباخ امسال صدمین سالگرد تاسیس خود را جشن می‌گیرد و مرسدس برای گرامیداشت آن اشاره به بازگشت S کلاس مجهز به V-۱۲ دارد.

یک عکس تیزر نمای جانبی کلاس S مایباخ را نشان می‌دهد و درست جلوی درب ورودی یک نشان V۱۲ قرار دارد که نشان می‌دهد ۱۲ سیلندر می‌توانند دوباره در زیر کاپوت کلاس S راه پیدا کنند. در حال حاضر، مایباخ فقط دو خودرو ۲۰۲۱ GLS۶۰۰ و ۲۰۲۱ S۵۸۰ در بازار دارد. انگیزه هر دوی این وسایل نقلیه از نوع V-۸‌های توربوی دوقلو است نمونه اول فقط کمی از قدرت دوم بالاتر است و توسط سیستم‌های هیبریدی ۴۸ ولت به آن‌ها کمک می‌شود.

قبل از این تیزر تبلیغاتی، مرسدس هیچ اشاره‌ای به خرید کلاس V-۱۲ مایباخ S کلاس ۲۰۲۱ نکرده بود. مایباخ S۶۵۰، ۲۰۲۰ دارای یک توربوشارژ دوقلو ۶.۰ لیتری V-۱۲ با ۶۲۱ اسب بخار قدرت بود. علیرغم انداختن تصویر تیزر، مرسدس هیچ برنامه‌ای برای S۶۵۰ جدید را تأیید نکرده است. بلکه در انتشار این تیزر، این خودروساز می‌گوید: ۱۰۰ سالگرد اولین خودروی مایباخ در سال ۲۰۲۱ شاهد ابتکارات متعددی خواهیم بود که این روحیه را زنده می‌کنند. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar