پدال/ هرچند ریماک نِوِرا همین چند روز پیش معرفی شد اما فوراً خود را به کارواو و مت واتسون رسانده تا با مسابقهٔ درگ از همین ابتدا توانایی‌های خود را به همه نشان دهد. این هایپرکار تمام الکتریکی با قدرت خارق‌العادهٔ ۱۹۱۴ اسب بخار که توسط چهار موتور تولید می‌شود، در مسابقهٔ درگ رقیب نام‌آشنای خود یعنی فراری SF90 استراداله را نابود می‌کند. البته این هرگز رقابت عادلانه‌ای نیست زیرا قوای محرکهٔ هیبریدی فراری به‌هیچ‌عنوان هم‌سطح قوای محرکهٔ الکتریکی ریماک نیست.

البته SF90 با برخورداری از ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور که توسط یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو و سه موتور الکتریکی تولید می‌شود و به هر چهارچرخ انتقال پیدا می‌کند، به‌خودی‌خود سوپراسپرت بسیار سریع و توانمندی است اما در برابر ریماک نِورا با ۱۹۱۴ اسب بخار قدرت و ۲۳۶۰ نیوتن متر گشتاور نمی‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد. البته این هایپرکار کرواتی ۳۸۰ کیلوگرم سنگین‌تر از فراری است اما این موضوع هیچ کمکی به SF90 نمی‌کند زیرا نِورا ظرف تنها ۱.۸۵ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

این اختلاف، بلافاصله در درگ‌ها خود را نشان می‌دهد زیرا در همهٔ مسابقات ریماک به‌راحتی پیروز می‌شود. نِورا حتی در درگی که SF90 تقلب می‌کند و زودتر راه می‌افتد هم به پیروزی می‌رسد. مت واتسون در این رقابت در مسافت ۴۰۰ متر با ریماک زمان خیره‌کنندهٔ ۸.۶۲ ثانیه را ثبت می‌کند درحالی‌که بهترین تایم فراری در دومین مسابقه درگ به دست می‌آید و مسافت ۴۰۰ متر را ظرف ۹.۶ ثانیه طی می‌کند.

ریماک نِورا نسخهٔ نهایی و تولیدی کانسپت C-Two است که این شرکت کروات بیش از سه سال پیش معرفی کرد. ریماک در نسخهٔ تولیدی این هایپرکار، طراحی آن‌را اصلاح کرده که موجب افزایش ۳۴ درصدی بهره‌وری آئرودینامیکی شده است. نِورا ظرف ۹.۳ ثانیه از صفر به سرعت سیصد کیلومتر بر ساعت می‌رسد و توانایی دستیابی به حداکثر سرعت ۴۱۲ کیلومتر بر ساعت را دارد. از این خودرو فقط ۱۵۰ دستگاه تولید می‌شود که هرکدام ۲ میلیون یورو قیمت دارند.

مشخصات فنی

ریماک نِورا

فراری SF90 استراداله

پیشرانهالکتریکی ۴ موتوره۴ لیتری V8 توئین توربو هیبریدی
قدرت۱۹۱۴ اسب بخار۱۰۰۰ اسب بخار
گشتاور۲۳۶۰ نیوتن متر۸۰۰ نیوتن متر
محور محرکچهارچرخچهارچرخ
وزن۲۱۵۰ کیلوگرم۱۷۷۰ کیلوگرم
قیمت۲ میلیون پوند۳۷۶ هزار پوند

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar