پدال/ سبد محصولات داج در آمریکا جزو خاطره‌انگیزترین محصولات این شرکت هستند. محصولات عضلانی شامل چارجر چهار درب و چلنجر دو درب و شاسی‌بلند دورانگو هستند؛ اما شایعاتی درباره اضافه شدن یک عضو جدید به این خانواده منتشر شده و آن‌هم خودرویی با نام هورنت است.

البته در حال حاضر چیزی به‌صورت رسمی تائید نشده و تنها شایعاتی با میزان زیادی اغراق منتشر شده‌اند.

گفته شده جدیدترین محصول داج به همراه آلفارومئو توناله جدید در کارخانه این شرکت در ایتالیا تولید خواهد شد. ظاهراً کمپانی مادر یعنی استلانتیس این اطلاعات را تائید کرده است.

همچنین در خبرها آماده که داج هورنت بر پایه کراس اوور تازه‌نفس آلفارومئو تولید خواهد شد و به همین خاطر دارای همان پیشرانه ۲ لیتری توربوی GME خواهد بود.

اگرچه در این خبرها اشاره‌ای به نسخه هیبریدی کراس اوور احتمالی داج نشده اما می‌توان انتظار داشت چنین چیزی اتفاق بیفتد زیرا آلفارومئو توناله دارای نسخه پلاگین هیبریدی خواهد بود.

شایان ذکر است قبلاً مدیرعامل آلفارومئو از تیم توسعه توناله درخواست ارائه پرفورمنس بهتر برای نسخه پلاگین هیبریدی را کرده بود و همین امر منجر به تعویق معرفی این کراس اوور شد. گفته شده توناله در ماه نوامبر معرفی می‌شود اما شاید چنین چیزی صحت نداشته باشد.

به داج هورنت بازگردیم که شاید زمان متولد شدن آن طول بکشد. این خودرو اولین بار در سال ۲۰۰۶ و به‌صورت مفهومی در نمایشگاه ژنو پدیدار شد. شایعاتی درباره تولید نسخه نهایی توسط کرایسلر در سال ۲۰۰۸ منتشر شد اما چنین چیزی رخ نداد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar