اسب بخار/ یواز پاتریوت که از سال گذشته به بازار ایران معرفی شده بود، حال قیمت خرید و فروش مشخصی را در بازار آزاد به دست آورده است.
یواز پاتریوت که به عنوان یک شاسی بلند مونتاژی به ایران آمده است، حال قیمت خرید و فروش به نسبت مشخصی را در بازار آزاد تجربه می کند.

در اواخر سال ۱۳۹۹ شاهد بودیم که آگهی های فروش پاتریوت در فضای مجازی منتشر شد و برخی دلالان و واسطه ها قیمتی فراتر از یک میلیارد تومان را برای این شاسی بلند روسی و مونتاژی اعلام می کردند. حال پس از گذشت چند ماه، شاهد هستیم که پاتریوت با مدل ۱۴۰۰ قیمت به نسبت مشخصی را در بازار آزاد پیدا کرده و فروشندگان این خودرو با توجه به شرایط بازار و نحوه عرضه سروش دیزل، قیمتی منطقی تر را برای این خودروی دو دیفرانسیل اعلام می کنند.

در حال حاضر شرکت سروش دیزل یواز پاتریوت مدل ۱۴۰۰ را با شرایط فروش فوری و با قیمت قطعی ۸۹۰ میلیون تومان به دست مشتریان می رساند و به گفته نمایندگی های این شرکت، مدت زمان تحویل خودرو کمتر از یک هفته و گاهی کمتر از ۷۲ ساعت است. حال سرعت بخشیدن به فرایند عرضه این خودرو و سیاست جدید سروش دیزل در خصوص فروش اولین محصول سواری خود سبب شده تا دلال ها از مواضع خود عقب نشینی کنند و برای فروش راحت تر پاتریوت، قیمتی کمتر از بهای کارخانه را برای آن اعلام کنند.

پیگیری ها نشان می دهد که فروشندگان یواز پاتریوت ، قیمتی کمتر از ۸۸۰ میلیون تومان را برای این شاسی بلند آفرودی اعلام می کنند. با وجود اینکه قیمت اعلام شده از سوی فروشندگان کمتر از قیمت مصوب سروش دیزل است، اما باید به این نکته توجه داشت که پاتریوت های فروشی در نمایشگاه های تهران، مدتی از بیمه شخص ثالثشان گذشته است و از سویی سند دست چندم برای آن ها صادر می شود. برای همین برخی متقاضیان این شاسی بلند روسی و مونتاژی تمایل دارند تا با پرداخت حدود ۱۰ میلیون تومان بیشتر، به صورت مستقیم از سروش دیزل خریداری کنند و در کنار داشتن سند تک برگ، بیمه نامه ۱۲ ماهه را از زمان تحویل داشته باشند.


 
مشخصات و امکانات UAZ پاتریوت :
یواز پاتریوت با پیشرانه ۲٫۵ لیتری ۴ سیلندر به ایران آمده و توان ۱۵۰ اسب بخار را با گشتاور ۲۳۵ نیوتن متر دارد. این قدرت توسط جعبه دنده ۵ سرعته دستی به چرخ های جلو و عقب منتقل می شود. دیفرانسیل های این شاسی بلند آفرودی از نوع یک پارچه بوده است و به رسم SUVها، از شاسی مستقل بهره می برد.

پاتریوت مونتاژ سروش دیزل در بحث امکانات و ویژگی ها، مشخصات زیر را دارد :

دو کیسه هوا

ترمز دیسکی و کاسه ای عقب

سامانه ترمز ABS، EBD و BA

سامانه کنترل پایداری الکتریکی

سامانه کنترل حرکت و سرعت در سراشیبی

سامانه کمکی شروع حرکت در سربالایی

رینگ آلومینیومی

تنظیم الکتریکی وضعیت انتقال قدرت به چرخ های جلو و عقب

حالت کمک سبک و سنگین ۴ چرخ محرک و حالت تک دیفرانسیل عقب

چراغ روشنایی روز

کروز کنترل

محدودکننده سرعت

سنسور پارک و دوربین عقب

نمایشگر لمسی

بلوتوث

شیشه ها و آینه های برقی

گرمکن صندلی های جلو و عقب

گرمکن فرمان

تهویه اتوماتیک

یخ زدای مستقل شیشه جلو

و…

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar