باشگاه خبرنگاران/ یکی از مقایسه‌های خودرویی پر مخاطب بازار، کیا ریو 2016 با میتسوبیشی لنسر 1600 دنده‌ای است. تا چندین سال پیش خرید خودرو کاری آسان به‌شمار می‌آمد، اما پیشرفت این صنعت که با آمدن مدل‌های گوناگون در سگمنت‌های مختلف همراه شد، کار خرید و انتخاب را برای خریداران کمی دشوار کرد. امکانات رفاهی فراوان، طراحی‌های متفاوت و مشخصات فنی گوناگون، پارامتر‌هایی است که ممکن است علاقه‌مندان را دچار تردید کند. 

معرفی کیا ریو ۲۰۱۶:

کیا ریو ۲۰۱۶، خودرویی ساخت کشور کره جنوبی است که در سال ۲۰۱۶ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۱۳۹۶ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۱۰۷ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۱۳۷ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه است.

کیا ریو ارزش خرید دارد یا میتسوبیشی لنسر؟ + مشخصات فنی

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۴ سرعته خودکار استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۱۷۱ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۱۳.۲ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۶.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۴۳ لیتر است.

کیا ریو ارزش خرید دارد یا میتسوبیشی لنسر؟ + مشخصات فنی
از جمله امکانات این خودرو می توان به رینگ ۱۷ آلومینیومی، سیستم تهویه مطبوع خودکار به همراه یونیزه کننده هوا، صفحه کیلومتر شمار سوپرویژن، چراغ‌های راهنمای LED روی آینه‌های جانبی، آینه‌های جانبی تاشو برقی، آلبوم داشبورد، فرمان تلسکوپی، سنسور باران، سنسور پارک در عقب، سانروف، سنسور نور، دکمه استارت استاپ موتور، سیستم ورود بدون کلید و کروز کنترل اشاره کرد.

کیا ریو ارزش خرید دارد یا میتسوبیشی لنسر؟ + مشخصات فنی

معرفی میتسوبیشی لنسر ۱۶۰۰ دنده‌ای:

میتسوبیشی لنسر ۱۶۰۰ دنده‌ای، خودرویی ساخت کشور ژاپن است که در سال ۲۰۰۸ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۱۶۰۰ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۱۱۷ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۱۵۴ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه است.

کیا ریو ارزش خرید دارد یا میتسوبیشی لنسر؟ + مشخصات فنی

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۵ دنده دستی استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۱۹۱ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۱۲ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۵.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۵۹ لیتر است.

کیا ریو ارزش خرید دارد یا میتسوبیشی لنسر؟ + مشخصات فنی

از جمله امکانات این خودرو می توان به استاندارد آلایندگی یورو ۵، گیربکس ۵ سرعته دستی، فرمان الکتریکی (EPS)، تنظیم تلسکوپی فرمان، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، آئینه وسط شب و روز، برف پاکن و شیشه شوی جلو مجهز به سنسور باران، غربیلک فرمان و سردسته دنده با روکش چرمی، تنظیم برقی آئینه­های جانبی، سیستم ورود بدون سوییچ (مجهز به ریموت کنترل)، شیشه بالابر‌های عقب و جلو برقی، چراغ‌های جلو هالوژن و روشن و خاموش شدن چراغ‌های جلو متناسب با نور محیط (سنسور نور)اشاره کرد. 

کیا ریو ارزش خرید دارد یا میتسوبیشی لنسر؟ + مشخصات فنی

خودرو
کیا ریو 2016میتسوبیشی لنسر 1600 دنده‌ای
کشور سازنده
کره جنوبیژاپن
سال (طراحی)
20162008
موتور
4 سیلندر 16 سوپاپه4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور
1396سی سی1600سی سی
حداکثر قدرت
107 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه117 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
137 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه154 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه
جعبه دنده
4 سرعته خودکار5 دنده دستی
شتاب 0 تا 100
13.2 ثانیه12 ثانیه
حداکثر سرعت
171 کیلومتر در ساعت191 کیلومتر در ساعت
وزن
1093 کیلوگرم1260 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
4365 طول - 1720 عرض - 1455 ارتفاع4570 طول - 1760 عرض - 1490 ارتفاع
فاصله بین دو محور
2570 میلیمتر2634 میلیمتر
مصرف سوخت داخل شهر
8.4 لیتر در هر صد کیلومتر8.2 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر
5.3 لیتر در هر صد کیلومتر5.4 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی
6.4 لیتر در هر صد کیلومتر5.7 لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک
43 لیتر59 لیتر
استاندارد آلایندگی
یورو 5یورو 5
میزان تولید CO2
165 گرم در هر کیلومتر153 گرم در هر کیلومتر
ترمز و پایداری
ABS – EBDسیستم تعلیق جلو مک فرسون استرات، سیستم تعلیق عقب اتصال چند گانه - ترمز عقب دیسکی و جلو دیسکی خنک شونده - مجهز به سیستم ترمز ضد قفل (ABS) - کنترل فعال پایداری (ASC) - کنترل کشش (TCL) - سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)
کیسه هوا
مجموعاً 6 کیسه هوامجهز به 7 کیسه هوای ایمنی 2 عدد جلو راننده و سرنشین جلو 2 عدد ایربگ جانبی 2 عدد ایربگ پرده ای و 1 عدد ایربگ زانویی راننده
سیستم صوتی
قابلیت پخش CD و MP3 – بلوتوث – تنظیم سیستم صوتی از روی فرمان – USB - iPodرادیو FM/MW4 - قابلیت پخش MP3 و CD - مجهز به 4 اسپیکر و 2 تیوتر - قابلیت کنترل سیستم صوتی روی فرمان - پورت AUX

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar