پدال/ ۱۱ آگوست ۲۰۲۰ بود که آئودی از نسل جدید S3 هاچبک و سدان رونمایی کرد. امروز بخش آمریکایی ارباب حلقه‌ها جزئیات مربوط به قیمت رقیب ب‌ام‌و M235i گرن کوپه و مرسدس-ای ام جی CLA 35 کوپه را منتشر کرده است. بازهم بازار آمریکا از نسخه ۵ درب اسپورت این خودرو محروم شده و نسخه سدان در دسترس خریداران قرار خواهد گرفت.

قیمت آئودی S در تریم پایه پریمیوم از ۴۴,۹۰۰ دلار شروع می‌شود. تریم رده میانی پریمیوم پلاس با قیمت ۴۷,۷۰۰ دلار در دسترس بوده درحالی‌که برای مدل فول پرستیژ باید ۵۱,۵۰۰ دلار پرداخت کرد. S3 سدان نسبت به دو رقیب هم‌وطن یاد شده قیمت پایین‌تری دارد. M235i قیمت ۴۵,۵۰۰ دلاری داشته درحالی‌که برای AMG CLA 35 نیز باید ۴۷,۸۵۰ دلار پرداخت کنید.

علیرغم اینکه S3 سدان ارزان‌ترین خودرو بین رقبای یاد شده است اما قدرت بیشتری دارد. پیشرانه ۲ لیتری توربوی این خودرو قدرت ۳۰۶ اسب بخاری تولید کرده و از این نظر ۴ اسب بخار قوی‌تر از مرسدس و ۵ اسب بخار قوی‌تر از ب‌ام‌و می‌باشد. البته ارباب حلقه‌ها از نظر گشتاور بین دو خودروی یاد شده قرار دارد.

آئودی S3 سدان به سیستم چهار چرخ محرک کواترو و گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه مجهز بوده و شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۴.۵ ثانیه‌ای دارد. این خودرو چند میلی‌متری نسبت به قبل پهن‌تر و طویل‌تر شده و قوی‌تر از نسل پیشین است. سیستم تعلیق سفارشی S اسپورت از کنترل دامپر سود می‌برد که باعث می‌شود سیستم تعلیق به‌صورت خودکار و در عرض چند صدم ثانیه به ناهمواری‌های جاده و رفتار راننده واکنش نشان دهد.

اما قیمت A3 سدان استاندارد از ۳۳,۹۰۰ دلار برای مدل پریمیوم شروع می‌شود. نسخه‌های پریمیوم پلاس و پرستیژ نیز به ترتیب ۳۷,۲۰۰ و ۴۱۲۰۰ دلار قیمت دارند. این مدل از پیشرانه ۲ لیتری توربوی هیبریدی ملایم با قدرت ۲۰۱ اسب بخار سود می‌برد. هر دو مدل A3 و S3 به پشت آمپرهای دیجیتال ۱۰.۲۵ اینچی و نمایشگر مرکزی ۱۰.۱ اینچی استاندارد مجهز شده‌اند. البته امکان سفارش کاکپیت مجازی ۱۲.۳ اینچی آئودی برای مدل اسپورت تر وجود دارد.


 

اگرچه A3 و S3 محصولات بی‌نقصی هستند اما اکثر افراد منتظر مدل پرچم‌دار RS3 می‌باشند. این خودرو احتمالاً در هفته‌های آتی معرفی خواهد شد. یک‌بار دیگر پیشرانه ۵ سیلندر ۲.۵ لیتری مشهور آئودی با قدرتی در حدود ۴۰۰ اسب بخار برای RS3 تدارک دیده می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar