تسنیم/ اطلاعات صنعت خودروسازی چین نشان داد که فروش وسایل نقلیه در این کشور طی ماه مه نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳ درصد کاهش یافت و پس از ۱۳ ماه متوالی از آوریل سال ۲۰۲۰ برای اولین بار روند کاهشی به خود گرفت.

اطلاعات صنعت خودروسازی چین در روز جمعه نشان داد که فروش وسایل نقلیه در چین طی ماه مه نسبت به ماه مشابه سال قبل 3 درصد کاهش یافت و پس از 13 ماه متوالی از آوریل سال 2020 برای اولین بار روند کاهشی به خود گرفت.

داده های انجمن تولید کنندگان خودروی چین (CAAM) نشان داد که فروش کلی در بزرگترین بازار خودروی جهان در ماه مه بالغ بر 2.13 میلیون دستگاه خودرو بوده است.

چین 10.88 میلیون وسیله نقلیه را بین ژانویه و مه فروخته است که 36 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

چن شیهوا، مقام ارشد انجمن تولید کنندگان خودروی چین گفت: کمبود تراشه جهانی و افزایش قیمت مواد خام تأثیر فزاینده ای بر تولیدکنندگان خودرو در این کشور داشته است.

وی افزود که از نظر این انجمن، چشم انداز این بخش به طور محتاطانه مثبت است. این نهاد صنعتی پیش از این پیش بینی کرده بود که فروش کلی خودروهای چین امسال 6.5 درصد رشد کند.

فروش وسایل نقلیه انرژی های جدید، از جمله وسایل نقلیه الکتریکی مجهز به باتری، خودروهای هیبریدی برقی-بنزینی و خودروهای پیل سوختی هیدروژن، با فروش 217 هزار دستگاه در ماه با جهش 160 درصدی فروش خود، قدرت خود را در این بازار حفظ کردند.

شرکت آمریکایی تسلا اعلام کرد که در ماه مه 33463 اتومبیل برقی ساخت چین به فروش رسانده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar