پدال/ فیات-کرایسلر تاکنون فعالیت چندانی در زمینهٔ الکتریکی‌سازی انجام نداده است اما حالا که این شرکت به عضوی از استلانتیس تبدیل شده، اوضاع تغییر کرده است. به گفتهٔ منابع داخلی این شرکت، حداقل شش خودروی الکتریکی و یک مدل پلاگین‌هیبریدی در استودیوی طراحی FCA در میشیگان وجود دارد. طبق این گزارش، مدل‌های الکتریکی بیشتری هم در دست توسعه هستند.

فعلاً جزئیات زیادی از این خودروها اعلام نشده اما به نظر می‌رسد یکی از آن‌ها یک خودروی الکتریکی پرفورمنس بالا باشد که گفته شده سریع‌ترین دوج تاریخ خواهد بود. اگر این گفته‌ها واقعیت داشته باشند، این محصول الکتریکی از چلنجر دیمن که ظرف ۲.۳ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسید و مسافت ۴۰۰ متر را ظرف ۹.۶۵ ثانیه طی می‌کرد، سریع‌تر خواهد بود. در آن زمان دوج ادعا می‌کرد که دیمن پرشتاب‌ترین و سریع‌ترین خودروی تولیدی دنیا در مسافت ۴۰۰ متر است. حال اما تسلا مدل S پلاد که به‌تازگی معرفی شده این عنوان را با شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت ۱.۹۹ ثانیه و مسافت ۴۰۰ متر ۹.۲۳ ثانیه، از آن خود کرده است. در این گزارش اما گفته شده که دوج می‌خواهد با این خودروی الکتریکی جدید، رکوردهای خود را از تسلا باز پس گیرد.

فعلاً دیگر محصولات الکتریکی فیات-کرایسلر مشخص نیستند اما گفته می‌شود یکی از آن‌ها جیپ خواهد بود زیرا به گفتهٔ این گزارش، جیپ می‌خواهد به سبزترین برند اس‌یووی روی کره زمین تبدیل شود. علاوه بر این، پیش‌ازاین هم مشخص شده بود که جیپ قرار است تا سال ۲۰۲۲ چهار خودروی الکتریکی و ۱۰ مدل پلاگین‌هیبریدی در سبد محصولات خود داشته باشد. اولین قدم در رسیدن به این اهداف، رانگلر ۴xe پلاگین‌هیبریدی بود که بسیار موفق عمل کرده زیرا اخیراً به پرفروش‌ترین خودروی پلاگین‌هیبریدی بازار ایالات‌متحده تبدیل شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar