پدال/ کراس‌اوور محبوب کیا تلوراید برای مدل ۲۰۲۲ تغییراتی جزئی را تجربه کرده است. مهم‌ترین تغییر ظاهری این خودرو، جلوپنجرهٔ جدید است که لوگوی جدید کیا روی آن نقش بسته است. غیرازاین، در بیرون خودرو تغییر دیگری به چشم نمی‌خورد و صرفاً لوگوی جدید کیا روی درب صندوق بار هم جای گرفته است.

در داخل خودرو، تیپ‌های پایهٔ LX و S به تجهیزات استاندارد بیشتری مثل کنترل تهویهٔ اتوماتیک، دستیار رانندگی در بزرگراه و نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی با ناوبری مجهز شده‌اند. این نمایشگر جایگزین نمونهٔ ۸ اینچی شده که قبلاً به‌صورت استاندارد در تیپ پایه ارائه می‌شد. علاوه بر این، همهٔ تیپ‌ها هم حالا به کروز کنترل هوشمند مبتنی بر ناوبری مجهز شده‌اند که با نزدیک شدن خودرو به پیچ‌ها، به‌طور خودکار سرعت را کاهش می‌دهد.

این به‌روزرسانی‌ها اما با افزایش قیمت همراه هستند به‌گونه‌ای که حالا قیمت تلوراید مدل ۲۰۲۲ بدون احتساب هزینهٔ حمل تا مقصد از ۳۲,۷۹۰ دلار آغاز می‌شود. این قیمت ۶۰۰ دلار بیشتر از قبل است که البته با توجه به تجهیزات بیشتر، رقم زیادی به‌حساب نمی‌آید. به همین ترتیب، قیمت تیپ S با ۷۰۰ دلار افزایش به ۳۵,۲۹۰ دلار رسیده و تیپ‌های EX و SX هم افزایش قیمت ۲۰۰ دلاری داشته‌اند.

در بخش فنی خودرو اما تغییری صورت نگرفته و مثل قبل همهٔ تیپ‌ها با یک پیشرانهٔ ۳.۸ لیتری V6 عرضه می‌شوند که ۲۹۱ اسب بخار قدرت و ۳۵۵ نیوتن متر گشتاور دارد. این موتور به یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک متصل است که به‌صورت استاندارد نیرو را به چرخ‌های جلو ارسال می‌کند اما در همهٔ تیپ‌ها سامانهٔ چهارچرخ محرک با پرداخت ۲ هزار دلار اضافی قابل سفارش است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar