پدال/ فولکس‌واگن آمریکا، قیمت نسخه دو موتوره AWD یا چهار چرخ محرک کراس‌اوور تمام الکتریکی ID.4 را تعیین کرد. این خودرو با قیمت شروع ۴۳۶۷۵ دلاری بدون احتساب هزینه حمل تا مقصد یا مشوق‌های مالیاتی با افتخار ارزان‌ترین خودروی الکتریکی AWD بازار خواهد بود. اگر اعتبار ۷۵۰۰ دلاری مالیاتی فدرال را هم از این رقم کم کنیم به قیمتی بسیار وسوسه کننده خواهیم رسید.

در کنار تأمین انرژی توسط موتور جلو، یک موتور اضافی نیز در محور عقب قرار می‌گیرد تا مجموعاً ۲۹۵ اسب بخار نیرو تولید شود که ۹۴ اسب بخار اضافی نسبت به مدل RWD عادی می‌باشد. این نسخه می‌تواند شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر را در ۵.۷ ثانیه ثبت کند.

این موتور اضافی همچنین ظرفیت یدک کشی را نیز افزایش داده به‌گونه‌ای که اکنون می‌توان به‌جای ۹۹۸ کیلوگرم، تا ۱۲۲۵ کیلوگرم را بکسل نمود که به‌اندازه یک تریلر استاندارد کامل است.

با این وجود، این نسخه از نظر شعاع حرکتی کمی تحت تأثیر قرار گرفته و برد تقریبی آن طبق استاندارد EPA به ۴۰۰ کیلومتر محدود می‌شود. در حالی که نسخه تک موتوره حدود ۱۶ کیلومتر برد بیشتری دارد. البته تمام‌ تریم‌های پرو، بردی ۴۱۸ کیلومتری را به‌واسطه باتری‌های پرظرفیت‌تر ۷۷ کیلووات ساعتی ارائه می‌کنند.

مدیرعامل فولکس آمریکا می‌گوید ” ما متعهد هستیم تا خودروهای الکتریکی را به‌عنوان گزینه پیش‌فرض آمریکایی‌ها قرار دهیم. “

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar