اسب بخار/ روز گذشته بود که تصاویر مربوط به تویوتا تاندرا ۲۰۲۲ در فضای مجازی لو رفت و پس از آن تویوتا تصاویر رسمی این خودرو را پیش از رونمایی منتشر کرد تا طراحی کامل این خودرو را در این تصاویر ببینیم.

کمپانی تویوتا تصویر مربوط به تویوتا تاندرا ۲۰۲۲ نسخه TRD Pro را منتشر کرده که از تصاویر لو رفته اولی بسیار باکیفیت تر است. البته انتشار این تصویر به معنای رونمایی از این مدل نیست، چراکه این اطلاعات زیادی از این خودرو در دسترس نیست. پیش از این تصاویر جاسوسی و تیزرهایی پیش نمایش را از تاندرا داشتیم، اما در آن ها جزئیات زیادی از طراحی این خودرو مشخص نبود.

طراحی بدنه تویوتا تاندرا ۲۰۲۲

تصاویر اول منتشرشده از تاندرا توسط علاقه مندان به خودرو ابتدا در یک گروه فیسبوکی به بیرون درز کرده است. ظاهراً کمپانی می خواسته طراحی این خودرو را با نمایندگی های خود به اشتراک بگذارد و یکی از آن ها با دوربین از تاندرای جدید عکس گرفته است تا حالا تویوتا مجبور شود تصویر رسمی را پیش از رونمایی منتشر کند. همان طور که گفته شد نسخه مورد نظر تویوتا تاندرا ۲۰۲۲ در تریم TRD Pro است که لایت باری را در جلوپنجره بزرگش دارد و سه خط نارنجی رنگ ال ای دی را در بالای جلوپنجره می بینیم. چراغ های جلو تمام ال ای دی و با طرح L طراحی شده اند. تصویر لورفته از عقب چندان واضح نیست، اما سبک طراحی همان سبکی است که در دیگر پیکاپ های بازار دیده می شود.


مشخصات فنی تویوتا تاندرا ۲۰۲۲
در تیزری که پیش تر از پیشرانه تویوتا تاندرا ۲۰۲۲ منتشر شده بود، مشخص شد که این خودرو به پیشرانه تویین توربوشارژ ۳٫۵ لیتر و V6 مجهز می شود که توان تولید نهایت قدرت ۴۵۰ اسب بخار و نهایت گشتاور ۶۷۸ نیوتن متر گشتاور را دارد. براساس گزارش های منتشرشده، این پیشرانه در سیستم هیبرید هم قابل سفارش خواهد بود که طبیعتاً قدرت بیشتری را در خروجی خواهد داشت. البته این قوی ترین پیشرانه ای است که برای تاندرای جدید ارائه می شود و در مورد پیشرانه پایه تویوتا تأیید کرده است که از موتور پایه فعلی قوی تر خواهد بود. پیشرانه پایه فعلی که در تویوتا تاندرا داریم موتور ۵٫۷ لیتری V8 تنفس طبیعی است که خروجی قدرتی ۳۸۱ اسب بخار را دارد.

رونمایی رسمی تویوتا تاندرا ۲۰۲۲ چه زمان خواهد بود؟
پیش از این تویوتا برنامه داشت معرفی رسمی تاندرا را اواخر سال جاری و برای فروش در سال ۲۰۲۲ انجام دهد، اما حالا که لو رفتن تصاویر این خودرو باعث شده است تویوتا تصویری رسمی از این پیکاپ منتشر کند احتمالاً معرفی این خودرو را زودتر از موعد مقرر شاهد باشیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar