پدال/ زمانی که فولکس‌واگن در سال ۲۰۱۸ از کانسپت تاروک رونمایی کرد عقیده‌های مختلفی درباره آن وجود داشت. برخی افراد امیدوار بودند این پیکاپ جمع‌وجور در آمریکا عرضه شود درحالی‌که برخی افراد آن کانسپت را خیلی جدی نمی‌گرفتند. در آن زمان تولید یک پیکاپ یونی بادی ایده‌ای جدید و بی‌رقیب محسوب می‌شد.

اما امروز چنین ایده‌ای به واقعیت بدل شده و نه توسط فولکس‌واگن بلکه توسط هیوندای سانتاکروز و فورد ماوریک پدیدار گردیده است.

البته فولکس‌واگن آمریکا علیرغم وجود دو رقیب یاد شده برنامه‌ای برای تولید یک پیکاپ کامپکت نخواهد داشت.

این را دانکن موثقی نایب‌رئیس اجرایی بخش فروش و بازاریابی فولکس‌واگن آمریکای شمالی تائید کرده است.

او می‌گوید اولویت فولکس‌واگن حفظ وضعیت رقابتی خودروهای درون‌سوز موجود و گسترش سبد محصولات الکتریکی است. او افزوده سرمایه‌گذاری روی محصولی با بازار محدود در وضعیت کنونی منطقی نیست.

البته موثقی احتمال تولید پیکاپ کامپکت توسط این خودروساز را به‌طور کامل رد نکرده است. او گفته که ورود فولکس‌واگن به کلاس پیکاپ های الکتریکی و کامپکت می‌تواند یکی از گزینه‌ها باشد.


در نگاه اول تولید یک پیکاپ الکتریکی و کامپکت توسط فولکس منطقی به نظر می‌رسد. با وجود پلتفرم MEB که در برخی محصولات فولکس بکار رفته، تولید یک پیکاپ با این معماری می‌تواند تصمیم خوبی باشد زیرا هم ماوریک و هم سانتاکروز دارای پیشرانه‌های درون‌سوز هستند.

اما بازهم باید گفت چیزی به‌صورت رسمی تائید نشده است. احتمالاً در سال‌های پیش رو اخبار بیشتری درباره حضور یا عدم حضور فولکس در بازار پیکاپ های الکتریکی خواهیم شنید اما در حال حاضر ماوریک و سانتاکروز رقیب شاخ‌به‌شاخ همدیگر خواهند بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar