پدال/ مازراتی نمی‌خواهد بازار خوب کراس‌اوورها را از دست بدهد و بعد از موفقیت لوانته، حالا به فکر یک کراس‌اوور کوچک‌تر است که گریکالی نام گرفته است.

تاکنون تیزرهای مبهم و تصاویر جاسوسی زیادی از نسخه استتار شده گریکالی منتشر شده‌اند. آخرین نمونه آن‌ها، تصاویر رسمی نسخه دارای پوشش استتاری بود که ماه گذشته توسط خود مازراتی منتشر شدند.

با توجه به این تصاویر و اطلاعات، طراحان روسی سایت Kolesa برداشت‌های خود از نسخه نهایی این خودروی ایتالیایی را منتشر کرده‌اند.

بدیهی است که رگه‌هایی از طراحی لوانته هم به گریکالی راه یافته‌اند. بعلاوه چراغ‌های جلو تا حدودی از MC20 الهام گرفته‌اند. در قسمت عقب هم نشانه‌های لوانته دیده می‌شوند اما خطوط نرم‌تر و کمتر تهاجمی شده‌اند. چهار خروجی اگزوز هم بر اساس آخرین تصاویر جاسوسی در نظر گرفته شده‌اند. متأسفانه زبان طراحی این خودرو به خودروهای ارزان‌تر مخصوصاً فورد پوما شباهت یافته و گیرایی مورد انتظار از نیزه سه شاخ ایتالیایی را ندارد.

پیش‌بینی می‌شود گریکالی از یک موتور ۴ سیلندر توربوشارژر ۲ لیتری با کمک سیستم هیبریدی خفیف سود ببرد. البته نسخه داغ‌تری با موتور ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربو مشابه با مدل MC20 نیز برای آن قابل انتظار است. حتی اگر مازراتی نسخه تمام الکتریکی این خودرو را هم معرفی کند، تعجب نخواهیم کرد. خصوصاً اینکه این شرکت وعده داده برای همه مدل‌های خود یک نسخه تمام الکتریکی را هم عرضه‌ کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar