پدال/ پرفورمنس ارزان‌قيمت در بازارهاي جهاني با اشکال و انواع گوناگوني در دسترس است. کراس اوورهاي کامپکت، کوپه‌ها و سدان‌هاي لوکس پايه حتي اگر خودروهاي بسيار سريعي هم نباشند مي‌توانند هيجان خوبي را از پشت فرمان ايجاد کنند. به تازگي ويدئويي از کانال يوتيوب تراک دي منتشر شده که در آن دو خودروي پرفورمنس ارزان‌قيمت و غيرمشابه با يکديگر شاخ‌به‌شاخ شده‌اند. در اين مسابقه درگ ب‌ام‌و سري ۲ گرن کوپه و فيات ۱۲۴ اسپايدر آبارث در برابر يکديگر قرار گرفته‌اند.

البته فيات حاضر در اين مسابقه استوک نبوده و تغييرات رخ داده در آن باعث شده‌اند قدرتش به ۲۲۰ اسب بخار برسد که اندکي کمتر از خروجي ب‌ام‌و مي‌باشد. ۲۲۸i xDrive قدرت ۲۲۸ اسبي و گشتاور ۲۴۹ نيوتون متري داشته اما خب فيات بيش از ۴۵۰ کيلوگرم سبک‌تر بوده هرچند طراحي روباز آن از نظر آئروديناميکي خيلي ايده‌آل نيست. ب‌ام‌و همچنين نيروي توليدي را به تمامي چرخ ها منتقل مي‌کند درحالي‌که آبارث خودرويي ديفرانسيل عقب است.

دو درگ اول از نوع رولينگ بوده و اولي از سرعت ۶۴ کيلومتر در ساعت و دومي از سرعت ۴۸ کيلومتر در ساعت شروع مي‌شوند. آبارث در هر دو مسابقه پيش مي‌افتد اما ب‌ام‌و در نهايت پيروز ميدان لقب مي‌گيرد. مسابقه اول فاصله زيادي بين خودروها وجود دارد اما در مسابقه دوم فيات فاصله را کم مي‌کند. مسابقه سوم که از حال سکون شروع مي‌شود هيجان بيشتري دارد. آبارث در ابتدا لانچ خوبي داشته و پيش مي‌افتد و اين فاصله به حدي است که ب‌ام‌و نمي‌تواند حريف را شکست دهد.

اگر ب‌ام‌و در مسابقه آخر استارت بهتري داشت شايد مي‌توانست پيروز باشد. البته اين مسابقه جزئيات چنداني از پرفورمنس خودروها را ارائه نمي‌کند اما خب هميشه تماشاي مسابقات درگ بين خودروهاي مدرن هيجان خاص خودش را دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar