ديجياتو/ آلفارومئو توناله، کراس اور سايز متوسط شرکت شهير ايتاليايي آلفارومئو قرار است از سال ۲۰۲۲ ميلادي با قواي محرکه هيبريدي عرضه شود. مديرعامل جديد آلفارومئو آقاي جان فليپ ايمپاراتو متعقد است که دليل عقب افتادن عرضه اين کراس اور، ارتقاي آن از نظر فني و کيفي بوده است.

گرچه آلفارومئو به عنوان زير مجموعه فيات و کرايسلر درگير ادغام با گروه پژو و سيتروئن شده تا شراکت جديدي را در صنعت خودروسازي با نام گروه خودروسازي استلانتيس ايجاد کنند.

توناله در واقع کراس اور کوچک تر از استالويو خواهد بود و در آمريکاي شمالي نيز به فروش خواهد رسيد.

پيش از اين قرار بود اين محصول بر پايه پلت فرم جيپ Compass توسعه داده شود.

کانسپت اين محصول اولين بار در نمايشگاه ژنو ۲۰۱۹ به نمايش گذاشته شده بود و به نظر مي‌رسد که طراحان آلفارومئو راه اين کانسپت را ادامه خواهند داد تا طراحي آن به مدل توليدي نيز برسد.

توناله مي‌تواند وضعيت اين خودروساز ايتاليايي را بشدت بهبود بخشد زيرا در کلاسي قرار دارد که بيشترين رشد را در بين خريداران خودرو دارد.

  
در حال حاضر آلفارومئو تنها دو محصول جوليا و استالويو را براي عرضه دارد و گرچه از نظر مهندسي و تجربه رانندگي جز بهترين انتخاب ها در کلاس خود هستند اما از نظر کيفيت ساخت و خدمات پس از فروش، آلفارومئو وضعيت چندان جالبي ندارد.

پيش بيني مي‌شود که گروه استلانتيس نسل جديدي از قواي محرکه هيبريدي و پلاگين هيبريدي را براي محصولات مختلفي طراحي و عرضه کند و احتمالا توناله نيز به همين قواي محرکه مجهز خواهد شد.

  
گرچه در حال حاضر هنوز مشخص نيست که اين قواي محرکه چه آرايشي دارد و بر پايه کدام يک از موتورهاي فعلي اين گروه بزرگ خودروسازي توسعه داده خواهد شد.

از مهم ترين رقباي توناله مي توان به بي ام و X2، مرسدس بنز GLA و آئودي Q2 اشاره کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar