باشگاه خبرنگاران/ رييس اتحاديه تعميرکاران خودرو تهران از افزايش نرخ دستمزد تعميرکاران خودرو در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

عليرضا نيک آئين رياست اتحاديه صنف تعميرکاران خودرو تهران در خصوص نرخ جديد تعميرکاران خودرو، گفت: تعميرکاران خودرو نرخ مصوب دارند و نرخنامه جديد اول سال به تمام تعميرکاران ابلاغ شده و آنها بايد اين نرخنامه را در معرض ديد مشتري قرار دهند؛ نرخ تعمير خودرو از اول سال تغيير کرده است و نرخ جديد را تمام تعميرکاران دارند.

او بيان کرد: اين روزها شرايط کاري تعميرکاران خودرو به شدت سخت شده است چرا که قطعات يدکي بي‌کيفيت به شدت در بازار زياد است و باعث‌ بروز مشکلات جدي در کار تعميرکاران شده است.

اين مقام مسئول بيان کرد: در بازار قطعات خودروهاي خارجي نيز اين مشکل را داريم چرا که قطعات اصل خودروهاي خارجي به سختي پيدا مي شود و کار تعميرکاران را با مشکل مواجه کرده است. قطعات يدکي چه ايراني، چه خارجي، کيفيت مناسب را ندارند و مشتريان به جاي اينکه يکبار براي يک خرابي به تعميرگاه مراجعه کنند، چندين بار مراجعه مي کنند.

افزود: اگر تعميرکاري نرخي بيشتر از حد مجاز از مشتري دريافت کند، آنها بايد به اتحاديه شکايت کنند و بازرسان پس از بررسي با آن تعميرگاه برخورد خواهد کرد.

رييس اتحاديه تعميرکاران خودرو تهران در خصوص تفاوت نرخ دستمزد تعمير خودروهاي ايراني و خارجي گفت: به دليل گراني در نرخ قطعات خودروهاي خارجي، هزينه تعميرات آنها نيز بيشتر است. گاهي حتي به دليل پيچيدگي خودروهاي خارجي تعميرکار بايد ساعت ها بر روي يک خودرو وقت بگذارد به همين دليل نرخ تعمير خودروهاي ايراني و خارجي متفاوت است.

اين مقام مسئول با بيان‌ اينکه سفرهاي تابستاني به دليل شيوع کرونا لغو شد و تعميرکاران از تعطيلات تابستاني نيز نتوانستند بهره ببرند، گفت: هر سال در تابستان سفرهاي زيادي صورت مي گرفت و اکنون با وجود اينکه مسافرت چنداني صورت نگرفته است بنابراين مکانيک‌ها همچنان شاهد کاهش مراجعات هستند.

به گفته نيک‌آيين، واردات قطعات يدکي با سختي صورت مي‌گيرد و نظارتي هم بر قطعات موجود در بازار وجود ندارد و بي کيفيتي اين قطعات و لوازم باعث شده است که تعمير يک خودرو به دفعات انجام شود که اين موضوع، معضل بزرگي براي تعميرکاران ايجاد کرده است.

رييس اتحاديه تعميرکاران خودرو تهران گراني و بي‌کيفيتي روغن موتور را موثر بر کار تعميرکاران دانست و گفت: مردم روغن خودروي خود را به دليل گراني ديرتر تعويض مي‌کنند و اين موضوع باعث آسيب به موتور خودرو مي‌شود که در نهايت مشتري آن را از چشم تعميرکننده مي‌بيند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar