پدال/ ما بارها و بارها هنرنمايي فراري SF90 استراداله جديد را مشاهده کرده‌ايم و مي‌دانيم که فراري چه هيولايي ساخته است. قطعاً اين خودرو نمي‌تواند از عهده ريماک نِوِرا برآيد اما شک داريم که يک خودروي توليدي در دنيا بتواند SF90 را در خط درگ شکست دهد. البته از نظر ما پرفورمنس نه فقط در مسابقات درگ بلکه در پيست خودش را نشان مي‌دهد و اينجاست که محصول جذاب فراري قابليت‌هاي فوق‌العاده‌اش را به نمايش مي‌گذارد.

قوي‌ترين فراري جاده‌اي تاريخ توانسته رکورد جديدي را براي خودروهاي توليدي در پيست ايندياناپوليس موتور اسپيدوي آمريکا بر جاي بگذارد. اين سوپرکار پلاگين هيبريدي يک دور اين پيست ۳.۹۲۵ کيلومتري را تنها در ۱ دقيقه و ۲۹.۶۲۵ ثانيه پشت سر گذاشته و توانسته به حداکثر سرعت ۲۸۰.۹ کيلومتر در ساعت دست يابد.

اين رکورد در پانزدهم جولاي و در خلال برنامه مسابقات فراري و با نسخه پيست محورتر SF90 استراداله Assetto Fiorano ثبت شده است. اين خودرو بهبودهايي نسبت به مدل استاندارد دارد که از جمله آن‌ها مي‌توان به برخي قطعات توليد شده از فيبر کربن، سيستم اگزوز تيتانيومي و جذب‌کننده‌هاي شوک مولتي ماتيک اشاره کرد.

اين خودرو همچنين از لاستيک‌هاي ميشلين پايلوت اسپورت کاپ ۲R، اسپويلر فيبر کربني در عقب براي توليد داون فورس ۳۹۰ کيلوگرمي در سرعت ۲۵۰ کيلومتر در ساعت و… سود مي‌برد. نهايتاً بايد گفت نسخه پيست محورتر SF90 استراداله ۳۰ کيلوگرم سبک‌تر از مدل استاندارد مي‌باشد.

قوي‌ترين اسب رقصان مارانللو در روي کاغذ مي‌تواند به سرعت ۳۴۰ کيلومتر در ساعت دست يابد که اين امر نشان مي‌دهد اگر فضاي کافي وجود داشت فراري مي‌توانست در ايندياناپوليس هنرنمايي بيشتري داشته باشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar