ايسنا/ تويوتا تصميم گرفته از خريداران اين خودرو تعهد بگيرد که خودروي خريداري شده را تا يک سال به فروش نرسانند در غير اين صورت آن ها ديگر اجازه خريد محصولات تويوتا را نخواهند داشت.  
لندکروز که زماني يکي از محبوب ترين محصولات تويوتا بود با گذر زمان و پيدايش رقبا دچار مشکلاتي زياده شده تا جايي که پس از فروش نااميدکننده دو سال اخير، تويوتا اين محصول را از بازار آمريکا کنار گذاشته است. حالا تويوتا تصميم گرفته از خريداران جديد خودرو تعهد بگيرد که خودروي خريداري شده را تا يک سال به فروش نرسانند در غير اين صورت آن ها ديگر اجازه خريد محصولات تويوتا را نخواهند داشت.  

هنوز دليل مشخصي براي اين تصميم اعلام نشده اما گمانه زني ها حاکي از آن است که اين کار جلوي دلالي در بازار را خواهد گرفت و جلوي نقض قوانين خارجي را خواهد گرفت. لندکروز جديد داراي موتور توربوي نيرومندي است و اين احتمالا باعث خواهد شد تا بار ديگر مورد علاقه برخي از گروه هاي خطرناک از جمله تروريست ها و قاچاقچيان مواد مخدر قرار گيرد. نسل هاي قبلي اين خودرو نيز پيشتر مورد استفاده اين دست افراد بود.

هرچند لندکروز جديد قرار نيست در بازار آمريکا عرضه شود با اين حال تويوتا نسخه مشابه لندکروز در برند لوکس خود يعني لکسوس ال ايکس را براي عرضه در بازار آمريکا و کانادا در نظر گرفته است.

علاوه بر آمريکا، نسخه جديد لندکروز در بسياري از ديگر مناطق از جمله اروپا نيز عرضه نخواهد شد و قرار است تنها در مناطق محدودي از جمله ژاپن، شرق آسيا و خاورميانه در دسترس باشد. اين خودرو با قابليت بيشتر در عبور از موانع طبيعي، بيشتر براي طرفداران آفرود طراحي شده و اين توانايي را دارد تا از شيب هايي تا حدود ۳۲ درجه عبور کند. اين خودرو داراي موتور نيرومندي است که توان ۴۱۰ اسب بخاري را براي آن فراهم مي کند.

تقريبا هفت ثانيه طول خوهد کشيد تا سرعت اين خودرو از صفر کيلومتر بر ساعت به ۱۰۰ کيلومتر بر ساعت برسد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar