خودروکار/ با کم شدن جاي پارک در کنار خيابان ها پارکينگ هاي متعددي ساخته شده اند تا اين مشکل حل شود. اکنون با حل تقريبي مشکل جاي پارک نکته مهم ديگري به وجود مي آيد و آن هم نحوه پارک کردن خودرو در اين پارکينگ ها است.

راه هاي مختلفي براي رانندگي کردن و استفاده از وسيله نقليه وجود دارد و به همان نسبت روش هاي گوناگوني نيز براي پارک کردن خودرو ايجاد شده است با اين حال اينکه چه کسي کار را به درستي انجام مي دهد، فرق دارد. قراردادن خودرو در محل هاي مشخص شده پارک به صورت هاي مختلف قابل انجام است اما چه روشي براي راحتي راننده و همچنين سلامت خودرو پيشنهاد مي شود؟ به طور طبيعي راننده ها با سر خودرو يا انتهاي خودرو وارد جاي پارک مي شوند اما کدام روش بيشتر توصيه مي گردد ؟

کمي به ايمني خودرو فکر کنيد،‌ کارشناسان پيشنهاد مي دهند براي امنيت بيشتر با دنده عقب وارد جاي پارک شويد. با اين حرکت موقع خروج ديد بيشتري را براي خود ايجاد مي کنيد و همچنين هنگام پارک راحت تر خواهيد بود. زماني که شما از پارک خارج مي شويد ممکن است پشت سر شما خودرويي ايستاده باشد يا آدمي در حال تردد باشد به همين دليل احتمال تصادف در هنگام خروج با دنده عقب بيشتر خواهد شد. همچنين قرار گرفتن دوربين ها و سنسورهاي مختلف بر روي سپر عقب نشان مي دهد که حتي خودروسازان نيز به شما توصيه مي کنند تا با استفاده از دنده عقب وارد جاي پارک شويد.

نوع طراحي خودرو و هدايت پذيري چرخ هاي جلو از ديگر نکاتي است که بايد در ذهن داشته باشيد. به طور کلي هدايت خودرو به سمت عقب براي پارک کردن به خاطر هدايت پذيري رخ هاي جلو بسيار راحت تر است. براي راننده هاي تازه کار ممکن است پارک کردن در چنين شرايطي بسيار سخت و دردسر آفرين باشد اما با چندبار تمرين اين مشکل از بين خواهد رفت.

در اين ميان برخي کارشناسان اما اعتقاد دارند پارک کردن خودرو با سر در جا پارک هاي زاويه دار با سر خودرو بسيار آسان تر و بيرون آمدن از جاي پارک نيز ساده تر و کم خطر تر خواهد بود. جا پارک هاي زاويه دار براي افزايش ميزان بهروري يک پارکينگ استفاده مي شود و تعداد خودروي بيشتري را در خود جاي مي دهد. با اين حال هميشه هنگام پارک کردن خودرو مشکلاتي وجود دارد که نمي توان آن ها را ناديده گرفت.

طبق تحقيقات انجام شده يکي از اعصاب خردکن ترين اتفاقات رانندگي، ماندن در ترافيک ايجاد شده توسط راننده اي است که در حال رفتن به جاي پارک با دنده عقب است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar