پدال/ شورولت کوروت جزو شناخته‌شده‌ترين خودروهاي دنيا بوده و همه ما به خوبي با تاريخچه آن آشنا هستيم. حدود ۷۰ سال است که کوروت در بازار حضور دارد و در طول اين سال‌ها فراز و نشيب‌هاي زيادي را تجربه کرده اما به تازگي جزئيات جالبي از تاريخچه اين خودرو منتشر شده است.

ظاهراً جنرال موتورز در سال ۱۹۶۲ نسخه چهارنفره کوروت را براي رقابت با فورد تاندربرد مشهور طراحي کرده بود و موضوع مهم اينکه اکانت اينستاگرامي منتشر کننده اين اخبار تصاويري از کانسپت کوروت چهارنفره را نيز در دسترس عموم قرار داده و ما به‌طور رسمي با کوروت چهارنفره‌اي که هرگز توليد نشد آشنا شده‌ايم.

همان‌گونه که مشاهده مي‌کنيد اين کوروت چهارنفره ۱۹۶۲ پيش‌زمينه‌اي براي نسل دوم کوروت بود که نهايتاً در سال ۱۹۶۳ معرفي شد. اين خودرو از طراحي C2 شامل شيشه عقب جداگانه الهام گرفته از بوگاتي ۵۷ SC آتلانتيک استفاده کرده است. البته تفاوت‌هاي واضحي هم در تعداد و طراحي صندلي‌ها ديده مي‌شود.

کانسپت موردبحث در نهايت وارد خط توليد نشد و در اخبار هم اشاره‌اي به دليل آن نشده اما حدس مي‌زنيم تصميمات تجاري در آن زمان مانع اين کار بوده‌اند و از جمله آن‌ها مي‌توان به جايگاه کوروت در بازار به عنوان خودرويي اسپورت اشاره کرد. فورد تاندربرد در آن زمان خودرويي لوکس محسوب مي‌شد و کوروت با توجه به سابقه و جايگاه خود نمي‌توانست وارد اين بخش بازار شود.

جنرال موتورز پيش از تولد کوروت نسل دوم کاملاً مشغول کارهاي خود بود. اين شرکت ايده‌ي توليد کوروت پيشرانه وسط/ديفرانسيل عقب را در سر مي‌پروراند، خودرويي که سرانجام در نسل هشتم رنگ واقعيت به خود گرفت.

به نظر شما اگر کوروت چهارنفره توليد مي‌شد چه اتفاقي براي اين خودروي نمادين مي‌افتاد؟

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar