اقتصاد نيوز/ اطلاعات منتشر شده توسط ايران خودرو درباره وضعيت توليد اين شرکت در تيرماه نشان مي دهد بار ديگر پژو 2008 به خطوط توليد اين خودروساز برگشته است.
 
اطلاعات مالي منتشر شده از سوي ايران خودرو براي تير ماه نشان مي دهد پژو 2008 به خط توليد اين شرکت برگشته و قيمت کارخانه اي آن نيز 712 ميليون تومان در ماه گذشته بوده است.

آخرين بار اين محصول پسابرجامي در دي ماه 99 در خطوط توليد اين خودروساز ديده شده بود.


 
فروش يواشکي پژو 2008 تيک آف 2088 در جاده مخصوص
بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط ايران خودرو در سايت کدال اين خودروساز طي تيرماه امسال 103 دستگاه پژو 2008 توليد کرده است.

توليد اين تعداد خودرو در حالي توسط آبي هاي جاده مخصوص انجام شده است که اين خودروساز در سال گذشته توانست تنها 181 دستگاه از اين محصول کراس اوور را عملياتي کند.

بنابراين خودروساز ساکن کيلومتر 14 جاده مخصوص طي تيرماه حدود 57 درصد کل پژو 2008 را که سال گذشته توليد کرده بود را در خطوط توليد خود نهايي کرده است.

پژو 2008 مدال اولين محصول پسابرجامي صنعت خودرو را بر سينه دارد.

غول آبي جاده مخصوص خطوط توليد اين محصول را در اسفندماه 95 نصب کرد اما توليد اين خودرو را از ارديبشهت ماه سال 96 آغاز کرد.

ايران خودرويي ها در آن مقطع برنامه ريزي کرده بودند تا در فاز اول سالانه 30 هزار دستگاه از اين خودرو توليد کنند.

آبي هاي جاده مخصوص در تيرماه 96 براي اولين بار پيش فروش اين محصول را برگزار کردند. طي اين پيش فروش تعداد 16 هزار دستگاه از اين محصول پسابرجامي پيش فروش شد.

اما خروج ايالات متحده آمريکا از برجام در ارديبشهت ماه 97 و بازگشت تحريم هاي صنعت خودرو در نيمه مرداد ماه همان سال سبب شد تا توليد اين محصول و تحويل 16 هزار پژو 2008 پيش فروش شده با اما و اگرهايي همراه باشد.

به هر حال ايران خودرو به تعهد خود عمل کرد و تا پيش از تيرماه امسال در مجموع 16 هزار و 138 دستگاه از اين خودرو را در خطوط توليد خود تکميل کرد.

با توجه به توليد 103 دستگاهي در اولين ماه از تابستان 1400 مجموع توليد اين خودرو به 16 هزار و 241 دستگاه مي رسد.

بنابراين مشاهده مي شود که آبي هاي جاده مخصوص 241 دستگاه بيش از تعهد خود نيز پژو 2008 توليد کردند.

ايران خودرويي ها هر دستگاه پژو 2008 توليدي خود در تيرماه امسال را به قيمتي حدود 712 ميليون تومان فروخته اند.

اين در حاليست که آبي هاي جاده مخصوص پيش تر اين خودرو را در پيش فروش هاي خود با قيمتي در حدود 100 ميليون تومان به خريداران تحويل مي دادند.
 
در خصوص فروش اين خودرو يک نکته وجود دارد و آن نحوه فروش است. بررسي ها نشان مي دهد ايران خودرو براي فروش اين تعداد خودرو در تير هيچ فراخوان،طرح فروش يا اطلاعيه اي صادر نکرده است. به بيان ساده ايران خودرو اين تعداد پژو 2008 را بدون اعلام قبلي فروخته و مشخص نيست اين خودروها به چه کسي و در چه قالبي تحويل داده شده است. ظاهرا اين خودرو برجامي يواشکي فروش رفته است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar