خودرو بانک/ احتمال کمي وجود دارد که يک دستگاه تويوتا لندکروزر FJ40 را در حراجي و با قيمت بالا خريداري کنيد، اما وقتي تاريخچه آنان به افراد مشهور گره خورده باشد، موضوع کمي فرق مي کند و اينجاست که شايد افرادي براي صاحب شدن آن سر و دست بشکنند.

حراجي معروف بونامز براي آخرين حراجي خود يک دستگاه تويوتا لندکروزر نسل قديم FJ40 را به حراج خواهد گذاشت، اما اين يک تويوتا لندکروزر FJ40 معمولي نيست و تاريخچه آن به فردي گره خورده است که در سال هاي 1993 و 1994 ميلادي موفق به دريافت 2 جايزه بين المللي از آکادمي اسکار شده است.

اين تويوتا لندکروزر اسم تام هنکس را با خود يدک مي کشد و يکي از بهترين و سرحال ترين نمونه هاي تويوتا لندکروزر FJ40 به شمار مي رود که در جهان وجود دارد و طبق گفته بونامز، حتي امضاي تام هنکس براي افزودن به ارزش اين خودرو بر روي آن ديده مي شود. پس اگر عاشق تويوتا لندکروزر FJ40 و همچنين عاشق بازي تام هنکس در فيلم هاي مختلف هستيد، خريد اين خودرو مي تواند بهترين فرصت براي علاقه مندان به هر دو چهره مهم دنياي خودرو و سينما باشد.

تويوتا لندکروزر FJ40 نسخه ويژه تام هنکس، نسبت به نسخه استاندارد تغييراتي به خود ديده است که اصلي ترين آن را مي توان تغيير پيشرانه و استفاده از موتور 4.3 ليتري GM L35 شش سيلندر Vortec نام برد که جايگزين پيشرانه افسانه اي شش سيلندر تويوتا شده است. لازم به ذکر است که اين تعويض موتور توسط دفتر تعميرات خودرو در کاليفرنيا تاييد شده و داراي برچسب بازرسي BAR در زير کاپوت است که اين يعني انتظارات آلايندگي کاليفرانيا را برآورده کرده و مي تواند به طور قانوني در کاليفرنيا رانده شود.

تويوتا لندکروزر FJ40 تام هنکس همچنين به سيستم تعليق جديد مجهز شده و از فرمان هيدروليکي و ترمزهاي برقي براي تجربه رانندگي راحت تر و پوياتر استفاده مي کند. در داخل کابين هم تغييراتي در سيستم تهويه مطبوع و صندلي هاي قابل تنظيم ايجاد شده است و همچنين مي توانيد از راديو و بلندگوهاي سوني استفاده کنيد، هرچند نبايد انتظار يک سيستم صوتي قدرتمند و پيشرفته را داشته باشيد.

تويوتا لندکروزر FJ40 براي تام هنکس صرفا يک خودروي کلکسيوني نبوده و از آن استفاده شده است، اما در سلامت کامل بوده و آماده حداکثر استفاده توسط مالک جديدش خواهد بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar