باشگاه خبرنگاران/ يکي از مقايسه‌هاي خودرويي پر مخاطب بازار، تويوتا هايس با فيات دوکاتو است. تا چندين سال پيش خريد خودرو کاري آسان به‌شمار مي‌آمد، اما پيشرفت اين صنعت که با آمدن مدل‌هاي گوناگون در سگمنت‌هاي مختلف همراه شد، کار خريد و انتخاب را براي خريداران کمي دشوار کرد. امکانات رفاهي فراوان، طراحي‌هاي متفاوت و مشخصات فني گوناگون، پارامتر‌هايي است که ممکن است علاقه‌مندان را دچار ترديد کند.  

معرفي تويوتا هايس:

تويوتا هايس، خودرويي ساخت کشور ژاپن است که در سال ۲۰۰۸ طراحي شد و در آن از يک موتور ۴ سيلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور اين خودرو ۲۶۹۴ سي‌سي است و به همين دليل حداکثر قدرت آن ۱۴۹ اسب بخار در ۴۰۰۰ و ۸۰۰ دور در دقيقه است. بررسي‌هاي فني نشان مي‌دهد که نهايت گشتاور اين خودرو ۲۴۱ نيوتن متر در ۳۰۰۰ و ۸۰۰ دور در دقيقه است.

مقايسه تويوتا هايس با فيات دوکاتو + مشخصات فني

در سيستم حرکتي آن از يک جعبه دنده ۵ دنده دستي استفاده شده است، جالب است بدانيد که اين خودرو مي‌تواند حداکثر سرعت ۱۷۰ کيلومتر در ساعت به شما هديه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کيلومتر در ساعت براي آن ۱۷ ثانيه است. مصرف سوخت ترکيبي در اين خودرو ۱۱.۶ ليتر در هر ۱۰۰ کيلومتر است و حجم باک آن ۷۰ ليتر است.

مقايسه تويوتا هايس با فيات دوکاتو + مشخصات فني

از جمله امکانات اين خودرو مي توان به سيستم ضد سرقت به همراه ايموبلايزر ، روکش کرومي دستگيره داخلي درب‌ها ، تنظيم کننده عمودي صندلي راننده ، برف پاک کن تناوبي ، گل پخش کن ، کولر با دريچه عقب ، فرمان هيدروليک تلسکوپي و بشکن ، شيشه برقي با محافظ ، ريموت کنترل ، گرم کن شيشه عقب تايمردار ، تنظيم کننده ارتفاع نور چراغ به صورت دستي ، گيربکس ۵ دنده خودکار ، آينه داخل ضد انعکاس نور ، ظرفيت ۱۵ نفر سرنشين ، سيستم ورود بدون کليد اشاره کرد.

مقايسه تويوتا هايس با فيات دوکاتو + مشخصات فني

معرفي فيات دوکاتو:

فيات دوکاتو، خودرويي ساخت کشور ايتاليا است که در سال ۲۰۲۰ طراحي شد و در آن از يک موتور ۴ سيلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور اين خودرو ۲۲۸۷ سي‌سي است و به همين دليل حداکثر قدرت آن ۱۳۰ اسب بخار در ۳۰۰۰ و ۶۰۰ دور در دقيقه است. بررسي‌هاي فني نشان مي‌دهد که نهايت گشتاور اين خودرو ۳۲۰ نيوتن متر در ۱۰۰۰ و ۸۰۰ دور در دقيقه است.

مقايسه تويوتا هايس با فيات دوکاتو + مشخصات فني

در سيستم حرکتي آن از يک جعبه دنده ۶ سرعته دستي استفاده شده است، جالب است بدانيد که اين خودرو مي‌تواند حداکثر سرعت ۱۵۰ کيلومتر در ساعت به شما هديه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کيلومتر در ساعت براي آن ۱۲ ثانيه است. مصرف سوخت ترکيبي در اين خودرو ۱۰.۹ ليتر در هر ۱۰۰ کيلومتر است و حجم باک آن ۶۰ ليتر است.

مقايسه تويوتا هايس با فيات دوکاتو + مشخصات فني

از جمله امکانات اين خودرو مي توان به قفل مرکزي از راه دور ، چراغ مخصوص روز ، زاپاس بند ، پله کمکي برقي ، صندلي راننده و شاگرد با قابليت تنظيم ارتفاع ، خروجي کولر قابل تنظيم براي هر صندلي ، آينه‌هاي جانبي برقي گرمکن دار ، شيشه بالابر برقي ، درب کشويي برقي ، سنسور پارک و دوربين دنده عقب اشاره کرد.

مقايسه تويوتا هايس با فيات دوکاتو + مشخصات فني

خودرو
تويوتا هايسفيات دوکاتو
کشور سازنده
ژاپنايتاليا
سال (طراحي)
20082020
موتور
4 سيلندر 16 سوپاپه4 سيلندر 16 سوپاپه
حجم موتور
2694سي سي2287سي سي
حداکثر قدرت
149 اسب بخار در 4800 دور در دقيقه130 اسب بخار در 3600 دور در دقيقه
حداکثر گشتاور
241 نيوتن متر در 3800 دور در دقيقه320 نيوتن متر در 1800 دور در دقيقه
جعبه دنده
5 دنده دستي6 سرعته دستي
شتاب 0 تا 100
17 ثانيه12 ثانيه
حداکثر سرعت
170 کيلومتر در ساعت150 کيلومتر در ساعت
وزن
2000 کيلوگرم4300 کيلوگرم
اندازه (ميليمتر)
5380 طول ، 1880 عرض ، 2285 ارتفاع6363 طول ، 2050 عرض ، 2560 ارتفاع
فاصله بين دو محور
3110 ميليمتر4035 ميليمتر
مصرف سوخت ترکيبي
11.6 ليتر در هر صد کيلومتر6.9 ليتر در هر صد کيلومتر
حجم باک
70 ليتر90 ليتر
ترمز و پايداري
ترمز جلو ديسکي خنک شونده ، ترمز عقب کاسه‌اي ، ABSسيستم کنترل ديناميکي خودرو VDC ، سيستم کنترل پايداري الکترونيکي ESC ، سيستم کنترل لغزش خودرو ASR ، سيستم کنترل کشش TCS ، سيستم کنترل کشش خودرو در سربالايي HHA ، سيستم کنترل گشتاور موتور MSR
کيسه هوا
کيسه هواي سرنشينان جلوکيسه هوا براي راننده
سيستم صوتي
سيستم صوتي کاست و CD به همراه 6 عدد بلندگو و راديوصفحه نمايش لمسي 5 اينچي ، پورت AUX و USB

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar