خودرو بانک/ هلدينگ آمريکايي HAAH که در زمينه خرده فروشي خودرو فعاليت مي‌کند، اخيرا از تمايل خود براي تزريق سرمايه به شرکت‌ کره‌اي سانگ يانگ خبر داده است. هلدينگ HAAH مدتي پيش تصميم داشت تا همکاري مشترکي را برند چيني چري آغاز کند اما به نظر مي‌رسد اکنون تمايل مديران اين شرکت به سمت همکاري با سانگ يانگ تغيير جهت داده است.

دوک هيل مدير عامل HAAH شرکتي جديد به نام کاردينال وان موتورز تاسيس کرده است و قصد دارد تا بخشي از سهام سانگ يانگ را توسط اين شرکت جديدالتاسيس خريداري کند. اين خبر اتفاق خوبي براي سانگ يانگ خواهد بود چرا که اين برند در حال انحطاط کره‌اي هم‌اکنون شرايط نامطلوبي را از نظر مالي سپري مي‌کند.

هيل از قصد جدي خود براي تبديل شدن به يکي از سهام‌داران اصلي سانگ يانگ خبر داده و ادعا کرده که او بهترين خريدار سهام شرکت ورشکسته سانگ يانگ خواهد بود. تخمين زده مي‌شود که ميزان سرمايه در نظر گرفته شده براي تزريق به سانگ يانگ از سوي هيل، رقمي بين 250 تا 350 ميليون دلار خواهد بود.

از سوي ديگر هلدينگ HAAH نيز در شرايط مطلوبي به سر نمي‌برد و تصميم دارد تا پرونده ورشکستگي خود را در دادگاه مطرح کند، چرا که اختلافات تجاري بين پکن و واشنگتن موجب شده تا سرمايه‌گذاري‌هاي مشترک هلدينگ HAAH و شرکاي چيني به شکست ختم شود. با وجود تمامي مشکلات، اين هلدينگ همچنان قصد دارد تا شاسي‌بلندها و پيکاپ‌هاي برند سانگ يانگ را به بازار آمريکاي شمالي بياورد.

طبق طرح فروش ، سانگ يانگ تا روز جمعه پيشنهادهاي خريداران بالقوه را دريافت مي‌کند و ماه آينده بررسي هاي اوليه را انجام مي‌دهد. انتظار مي رود يک پيشنهاد دهنده ترجيحي در ماه سپتامبر انتخاب شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar