پدال/ يکي از قديمي‌ترين محصولات فولکس‌واگن پيکاپ آماروک است که از سال ۲۰۱۰ تاکنون در بازار حضور داشته و نسل جديد آن تا سال آينده پديدار نخواهد شد. بخش استراليايي اين کمپاني تا زمان معرفي نسل جديد دست روي دست نگذاشته و با همکاري شرک مهندسي واکين شاو اقدام به معرفي نسخه‌اي سفارشي کرده است.

آماروک W580X جديد بجاي مدل W580S قبلي تمرکز بيشتري روي آفرود داشته و از کيت افزايش ارتفاع سيستم تعليق استفاده کرده است. حتي يک اسنورکل سفارشي نيز در دسترس مي‌باشد. به اين موارد بايد دامپرهاي ارتقا يافته و رينگ‌هاي ۱۸ اينچي فورج کاري شده و لاستيک‌هاي آفرود را اضافه نمود. فولکس‌واگن همچنين محافظ‌هاي بيشتر براي زير بدنه و نوار نوراني LED را در نظر گرفته است.

در قلب اين پيکاپ سفارشي پيشرانه ۶ سيلندر ۳ ليتري توئين توربو ديزل با قدرت ۲۵۵ اسب بخار و گشتاور ۵۸۰ نيوتون متر قرار دارد. اين نيرو از طريق گيربکس ۸ سرعته اتوماتيک و سيستم چهار چرخ محرک به هر چهار گوشه خودرو فرستاده مي‌شود.

همان‌گونه که از يک خودروي سفارشي انتظار مي‌رود، آماروک W580X داراي تجهيزات استاندارد فراواني است که از جمله آن‌ها مي‌توان به چراغ‌هاي جلوي باي زنون، ديلايت هاي LED، سيستم تهويه مطبوع دو ناحيه‌اي، صندلي‌هاي گرم شونده، کف‌پوش‌هاي لاستيکي و سيستم پايش فشار باد لاستيک‌ها اشاره کرد. فولکس همچنين آينه‌بغل‌هاي مشکي و سپر عقب و جلوپنجره بازنگري شده را نيز در نظر گرفته است.
 
اين خودرو مي‌تواند آخرين نسخه از آماروک فعلي باشد. قرار است نسل جديد اين پيکاپ بر پايه پلتفرم رنجر توليد شود. فورد اين خودرو را در آفريقاي جنوبي توليد خواهد کرد و شايعاتي هم درباره توليد نسخه پرفورمنس آن به عنوان رقيب فورد رنجر رپتور به گوش رسيده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar