ديجياتو/ مک لارن به طور رسمي از مدل سقف تاشو ۷۶۵LT رونمايي کرد. مک لارن ادعا کرده است که اين مدل سريع‌ترين محصول سقف تاشو اين شرکت است و سطح جديدي از توانايي هاي فني و عملکرد بالا را عرضه مي‌کند.

پيش از اين مک لارن از مدل کوپه اين سوپرخودرو رونمايي کرده بود. همانند مدل کوپه موتور ۴ ليتري V8 دو توربو توانايي توليد حداکثر قدرت ۷۵۴ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۸۰۰ نيوتن متر را دارا است. اين نيرو توسط گيربکس ۷ سرعته دو کلاچه به چرخ هاي عقب ارسال مي‌شود. تنها ۷۶۵ دستگاه از اين سوپر خودروي سقف تاشو توليد خواهد شد و برچسب قيمت پايه آن برابر با ۳۱۰،۵۰۰ پوند است.

۷۶۵LT Spider را بايد مدل قوي تر با قابليت هاي فني بالاتر به نسبت مدل پايه يعني ۷۲۰S بر شمرد. سقف تاشو اين محصول در عرض تنها ۱۱ ثانيه باز يا بسته مي‌شود و در حدود ۴۹ کيلوگرم به نسبت مدل کوپه سنگين‌تر است.

با اين وجود وزن ۱۳۸۸ کيلوگرمي آن در حدود ۸۰ کيلوگرم از مدل ۷۲۰S Spider سبک‌تر است.

دليل وزن کمتر را بايد در استفاده گسترده از فيبرکربن دانست.

اين سوپرخودرو براي رسيدن به سرعت ۱۰۰ کيلومتر بر ساعت به تنها ۲.۸ ثانيه زمان احتياج دارد و براي رسيدن به سرعت ۲۰۰ کيلومتر بر ساعت نيز به ۷.۲ ثانيه زمان احتياج دارد.

سقف تاشو از فريم فيبرکربني ساخته شده است و از فوم مخصوص ضد صدا بهره مي‌برد. همچنين مک لارن فضاي سر را در اين مدل افزايش داده است تا راحتي بيشتري براي سرنشينان فراهم کند.

براي باز و بسته کردن سقف مک لارن از ۸ موتور الکتريکي استفاده کرده است و در صورت بسته بودن سقف بيش از ۶۰ دسيبل صدا وارد اتاق خودرو نخواهد شد.

پنجره عقب نيز به کمک يک موتور الکتريکي ديگر قابليت باز و بسته شدن دارد تا سرنشينان از صداي اگزوز ساخته شده از تيتانيوم مجهز به ۴ خروجي بيشترين لذت ممکن را ببرند.

مک لارن از اسپيليتر، سپر و...فيبرکربني در اين مدل استفاده کرده است. بال عقب نيز به نسبت مدل کوپه مجددا تنظيم شده است تا بهترين عملکرد ممکن را داشته باشد.

۷۶۵LT Spider از تيوب شاسي تمام فيبرکربني استفاده مي‌کند و مک لارن براي تقويت بيشتر شاسي از ساختارهاي اضافه تري در بخش محفظه موتور و اتصال آن به شاسي بهره برده است تا در صورت چپ شدن خودرو با توجه به سقف تاشو بودن آن محافظت ۱۰۰ درصدي از سرنشينان امکان پذير شود.

مک لارن براي کاهش هرچه بيشتر وزن، سيستم صوتي، سيستم تهويه مطبوع را حذف کرده است اما به صورت يک آپشن اضافه و با پرداخت رقم گزافي امکان اضافه کردن آن را فراهم مي‌کند.

بخش MSO مک لارن نيز وظيفه شخصي سازي بالا را براي اين محصول فراهم مي‌کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar