پدال/ هرچند لندروور چند ماه پيش ديفندر V8 را معرفي کرد اما به نظر مي‌رسد نسخه‌اي قوي‌تر از اين هم در راه باشد زيرا به گفتهٔ موتورترند، سازندهٔ بريتانيايي در حال کار روي ديفندر SVR است که تفاوت بزرگي با ديفندر V8 خواهد داشت. به گفتهٔ اين وب‌سايت، در ديفندر SVR بجاي پيشرانهٔ ۵ ليتري سوپرشارژ کنوني جگوار-لندروور، از موتور ۴.۴ ليتري V8 توئين توربوي ب‌ام‌و استفاده خواهد شد که بيش از ۶۰۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت.

اين قدرت افزايش قابل‌توجهي را نسبت به ديفندر V8 کنوني با ۵۲۵ اسب بخار قدرت نشان مي‌دهد؛ بنابراين، به نظر مي‌رسد لندروور قصد دارد رقابت با مرسدس بنز G550 را به ديفندر V8 سپرده و ديفندر SVR را در برابر G63 قرار دهد. ديفندر SVR اما علاوه بر قدرت بيشتر، از عناصر طراحي اسپرت‌تر و سيستم تعليق منحصربه‌فرد هم براي پويايي رانندگي بهتر برخوردار خواهد بود.

اگر همه‌چيز طبق برنامه پيش برود، ديفندر SVR مي‌تواند سال آينده معرفي شود. به گفتهٔ موتورترند، اين ديفندر قدرتمند و اسپرت در نسخهٔ ۹۰ (دودر) حدود ۱۲۵ هزار دلار و در نسخهٔ ۱۱۰ (چهاردر) حدود ۱۳۰ هزار دلار قيمت خواهد داشت. اين قيمت بسيار گراني خواهد بود زيرا حدود ۲۸ هزار دلار از ديفندر V8 بيشتر است اما هنوز هم حدود ۳۰ هزار دلار از مرسدس G63 ارزان‌تر خواهد بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar