سايپا نيوز/ محصولات تسلا مملو از امکانات و ويژگي هاي خاصي است که هواداران زيادي را به خود جلب کرده است.

بدون معطلي به طور خلاصه مي رويم به سراغ اين امکانات کم نظير:

1. اتوپايلوت: همه مدل هاي تسلا به اين سامانه مجهز هستند که به نوعي سامانه کمک به راننده پيشرفته است که مدام در حال به روزرساني و پيشرفت است. اين سامانه مجهز به 8 دوربين خارجي، 12 حسگر فراصوتي و يک کامپيوتري قدرتمند در قلب اين خودرو است که براي افزايش ايمني خودرو تعبيه شده است. هرچند که قابليت هاي بالايي براي خودران دارد اما هنوز به توصيه وبسايت تسلا،‌ رانندگي بايد با توجه و هوشياري راننده انجام شود و در تصادف ها از راننده سلب مسئوليت نمي کند. در حال حاضر اين سامانه باعث نمي شود که اين محصولات خودران محسوب شوند.

2. کاروکي: در به روزرساني نرم افزاري 10.0 کارکرد جديدي به اين خودرو اضافه شده که در آن دريايي از موسيقي با متن ترانه براي مشتريان تسلا قابل دسترس شده است و به راحتي مي توان موسيقي مورد علاقه را انتخاب و پخش کرد. محدوديتي در زبان وجود ندارد و موسيقي به انواعي از زبان ها در دسترس است. شايد به خاطر کلمه کاروکي اين تصور در شما هم به وجود آمد که امکان همخواني با پخش موسيقي تعبيه شده است. بايد يادآور شد که اين گزينه در حين حرکت فعالي نيست. البته اگر خودرو در حالت پارک باشد، قابليت همخواني يا کاروکي فعال مي شود.

3. حالت دفاعي براي سلاح هاي شيميايي: مدل هاي ايکس و واي مجهز به سامانه فيلترهاي  HEPA‌ هستند. با اقتباس از اتاق هاي عمل جراحي در بيمارستان ها، داخل کابين تسلا از اين فيلترها يا صافي هاي مخصوص بهره مند شده اند که جلوي ورود گرده، باکتري و آلودگي را به داخل کابين مي گيرد.

4. صفحه نمايش لمسي: تاچ اسکرين همه مدل هاي تسلا خاص اين خودروسازي هستند و به انواعي از امکانات مجهزند. از بازي کامپيوتري گرفته تا آپ ديت ترافيک، نقشه خواني و مکان يابي. بقيه امکانات روي داشبورد از جمله تهويه مطبوع و غيره از روي همين صفحه لمسي قابل کنترل است.

5. خدمات پخش زنده ورزش و سريال: درست مثل کاروکي، فقط زماني اين ويژگي يا امکان در تسلا فعال است که دنده خودرو روي حالت پارک باشد. در آن صورت شما مي توانيد در هر کجا هستيد، سريال يا فيلم يا رويداد ورزشي زنده که در زمان خاص پخش مي شود را در داخل خودروي تسلا تماشا کنيد و در نتيجه هيچ وقت نگران از دست دادن هيچ اپيزودي از سريال ها يا رويداد ورزشي زنده خود نخواهيد بود.

6. دسترسي به اينترنت: تسلا هميشه اتصال به اينترنت دائمي با سرعت بالا را مد نظر داشته است با اين حال اگر قرار است وارد فضاي اينترنت شويد اول بايد دنده خودرو را روي حالت پارک قرار دهيد. قابل توجه معتادان اينترنتي و عاشقان هولو،‌ اسپاتيفاي و پلکس مديا پلير.

7. تخم مرغ هاي عيد پاک: همه مدل هاي تسلا به تخم مرغ عيد پاک مجازي مجهزند. از بابانوئل سوار بر سورتمه هاي گوزن گرفته تا جاده هاي رنگين کمان و غيره.

8. سيستم تعليق هوا: سامانه تعليق هوا، بر اساس مختصات جي پي اس اين امکان را فراهم کرده است که به طور دستي نرمي و سفتي سيستم تعليق بر اساس ذائقه مشتري قابل تنظيم باشد. معمولاً از اين ويژگي در مسافرت هاي طولاني با جاده هاي متفاوت استفاده مي شود تا احساس خستگي کمتر شود.

9. حالت سنتري [حالت نگهبان]: زماني است که خودروي خود را در جايي پارک کرده ايد که خيال تان راحت نيست. هر کجاي دنيا که باشيد، دوربين هاي اين خودرو به شما نشان مي دهند که وضعيت خودروي شما در چه حالي است. حتي اگر در يک فروشگاه زنجيره اي فردي با چرخ‌دستي به خودروي شما بزند، تمام صحنه به صورت فيلم ويديويي ضبط مي شود و يک پيام هم براي شما ارسال مي شود.

10. حسگرهاي پارک خودروي پيشرفته: اگر هر شيئي بيش از اندازه به خودروي شما نزديک شود، هم بوق هشدار شنيده مي شود هم تصوير آن روي صفحه لمسي به نمايش در مي آيد.

11. سوپرشارژر: در سراسر دنيا جايگاه هاي خاص تسلا ايجاد شده که با سرعت بالا باتري تسلا را شارژ مي کنند. 15 دقيقه که به پريز وصل باشد تا 200 مايل [حدود 300 کيلومتر] خيالتان راحت خواهد بود.

12. فاب يا کليد: براي صاحب تسلا گزينه هاي ورود به خودرو به کليد يا سوئيچ محدود نيست. تلفن همراه، کارت بانکي يا هر وسيله الکترونيکي با ايمني بالا مي تواند اين کار را انجام دهد.

13. اپليکيشن: هر کجاي دنيا که باشيد، با اپليکيشن تسلا و اتصال به اينترنت، خيلي از دکمه هاي کنترلي خودرويتان در اختيار شما است. براي مثال سر کار هستيد و خودرويتان در منزل است و اعضا خانواده به هر دليلي به خود خودرو يا داخل کابين نياز پيدا کرده اند. خيلي از کارکردهاي اين خودرو از راه دور و اينترنتي ممکن است.

14. روزآمدي اينترنتي: مثل اپليکيشن هاي موبايل، نرم افزارها و سامانه هاي تسلا مدام در حال به روز شدن هستند. اين ويژگي باعث مي شود که محصولات تسلا هميشه به آخرين امکانات ايمني مجهز باشند. اين ويژگي تسلا در حال باب شدن در ساير خودروسازان است.

15. حالت مضحک پلاس: Ludicrous Plus mode‌ وضعيتي است که مي توان از محصولات تسلا در ميدان مسابقه خودرو استفاده کرد. باتري خودرو تا درجه اي از دما بالا مي رود که آن را براي حداکثر سرعت آماده مي کند.

16. حالت شطرنجي: Plaid mode هم حالت ديگري براي مسابقه اي شدن تسلا است. باتري اين خودرو براي ايجاد 1020 اسب بخار آمادگي پيدا مي کند. در حقيقت هر سه موتور برقي را به حالت فعال در مي آورد و صفر تا صد اين خودرو آمادگي براي زير 2 ثانيه را پيدا مي کند. در حقيقت اين ويژگي خاص تسلا آن را به بوگاتي و لامبورگيني شبيه مي کند.

17. حالت مخصوص سگ: Dog mode اين حالت مخصوص دوست داران حيوانات خانگي است و دماي داخل خودرو را طوري قرار مي دهد که حيوانات داخل کابين گرما زده نشوند. در ضمن روي صفحه نمايش لمسي هم نشان داده مي شود تا کساني که از بيرون به داخل خودرو نگاه مي کنند مطمئن شوند حيوان خانگي به حال خود رها نشده و در دماي مناسبي قرار دارد.

18. حالت Fart: اين ويژگي را شايد همه نپسندند. اما به هر حال خودروهاي تسلا اين قابليت را دارد که صداي خارج شدن گاز روده را ايجاد کند.

19. صندوق جلو: frunk که از دو کلمه front‌ و trunk‌ ساخته شده در حقيقت مثل صندوق عقب در جلوي خودرو هم تعبيه شده است و خيلي از خودروسازان رقيب هم در حال تقليد هستند.

20 سانسور متن ترانه: براي خانواده هايي که سرنشين کودک دارند، کلمات زشت موسيقي ها روي صفحه لمسي، سانسور مي شوند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar