باشگاه خبرنگاران/ فروش خودرو‌هاي شرکت بنتلي در بازار چين سبب شده است تا آمار خيره کننده‌اي براي اين برند انگليسي در نيمه اول سال ۲۰۲۱ به ثبت برسد.

ديروز بود که استون مارتين عملکرد چشمگير خودرو H۱، ۲۰۲۱ را منتشر کرد و اکنون يک مارک لوکس ديگر انگليسي خوشحال است که گزارش مي‌کند فاصله زماني ژانويه - ژوئن براي اين برند کاملاً پربار بوده است. شرکت بنتلي قطعا بهترين نيمه اول سال خود را تجربه کرد و رکورد‌هاي جديدي را در زمينه فروش و سودآوري ثبت کرد. در طي شش ماه اول سال، ۷۱۹۹ خودرو فروخته شد که سبب شد تا کشور چين براي اولين بار در ۱۰ سال گذشته به بزرگترين بازار خودرو تبديل شود.

مطابق آمارها، SUV بنتايگا با کسب ۲۷۶۶ فروش، با پيشي گرفتن از کوپه اسپورت و کوپه کانورتيبل GT (۲۳۱۸) و سدان Flying Spur (۲۰۶۳)، پرفروش‌ترين مدل بنتلي بود. به عنوان يک خودروي تازه، کار توليد Mulsanne کمي بيشتر از يک سال پيش پايان يافت، زماني که مشتريان خودروي Crewe Flying Spur را به عنوان گل سرسبد بازار جهاني ارتقا دادند.

با افزايش ۵۰ درصدي فروش نسبت به نيمه اول سال ۲۰۱۹ قبل از شيوع ويروس کرونا، اکنون آمار بنتلي از هر زمان ديگري بهتر شده است. اين مارک فوق لوکس اطمينان دارد که با توجه به شرايط تقاضا مي‌تواند در نيمه دوم سال ۲۰۲۱ بيشتر شود، و اين امر با افزودن مشتقات جديد مانند Bentayga Hybrid و مدل S تقويت مي‌شود.

آمار شرکت بنتلي فاصله زماني ژانويه - ژوئن سال ۲۰۲۱
درآمد حاصل از فروش ماشين‌هاي اين مارک به ۱.۳ ميليارد يورو در مقايسه با رقم قبل از بيماري کرونا، که ۸۳۴.۸ ميليون يورو در سال ۲۰۱۹ بود، افزايش يافته است که از اين نظر، اين بهترين شش ماهه اول سال بنتلي بود، زيرا رکورد قبلي در سال ۲۰۱۴ با ۸۸۷ ميليون يورو به دست آمده بود. اين شرکت در سال ۲۰۱۴، رکورد ۱۷۰ ميليون يورويي سود را به دست آورد که در بازه زماني ژانويه - ژوئن ۲۰۲۱ از آن پيشي گرفته است.

در حالي که چين با رقم ۱۵۵، ۲ فروش خودرو، بزرگترين بازار براي اين برند است، آمريکاي شمالي و جنوبي با ۲۰۴۹ دستگاه فاصله زيادي ندارند و پس از آن اروپا با ۱۱۱۴ خودرو در جايگاه سوم قرار دارد. در منطقه آسيا و اقيانوسيه، کمپاني بنتلي در سال ۲۰۲۱ تاکنون ۷۷۸ وسيله نقليه را به بازار وارد کرده است، در حالي که بازار داخلي انگليس ۵۵۴ اتومبيل فروش داشته است. اين ارقام توسط يک شبکه نمايندگي بزرگتر با ۲۴۰ نمايشگاه در ۶۷ کشور جهان پشتيباني مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar