خودرو بانک/ گزارش هاي فصلي کمپاني موتورسيکلت سازي هارلي ديويدسون نشان از رشد فروش اين شرکت در سه ماهه دوم سال 2021 ميلادي دارد، هرچند در بسياري از بازارهاي جهاني کاهش فروش را تجربه کرده، اما فروش اين توليد کننده موتورسيکلت در بازار آمريکاي شمالي توانسته فروش جهاني اين شرکت را افزايش دهد.

در تاريخ 21 جولاي 2021، هارلي ديويدسون نتايج فروش سه ماهه دوم سال 2021 ميلادي خود را گزارش داد که نسبت به مدت زمان مشابه در سال 2020 ميلادي، موفق به رشد فروش 24 درصدي شده و دليل اصلي آن مي تواند بازگشت به مدار فروش مطلوب در بازار آمريکاي شمالي باشد.

فروش هارلي ديويدسون در بازار آمريکاي شمالي براي سه ماهه دوم 2021 ميلادي با رشد 43 درصدي نسبت به سال گذشته همراه بوده است که تنها نمودار مثبت در عملکرد فروش اين شرکت موتورسيکلت سازي به حساب مي آيد، زيرا فروش اين شرکت در اروپا، آفريقا و خاورميانه با کاهش 7 درصدي نسبت به مدت زمان مشابه در سال 2020 همراه بوده، در بازار آسيا و اقيانوسيه کاهش فروش 13 درصدي تجربه کرده و همچنين در بازار آمريکاي لاتين کاهش فروش 31 درصدي را تجربه کرده است.

با در نظر گرفتن 6 ماه اول سال 2021، فروش محصولات هارلي ديويدسون در سراسر جهان رشد فروش 18 درصدي تجربه کرده است که باوجود پابرجا بودن همه گيري کرونا در جهان مي تواند خبر خوبي براي اين شرکت باشد. با اين حال هنوز هم بار اصلي فروش هارلي ديويدسون بر دوش آمريکاي شمالي بوده است که در شش ماهه نخست امسال موفق به افزايش 38 درصدي ميزان فروش هارلي ديويدسون شده است.

هارلي ديويدسون کاهش فروش خود در بيشتر مناطق را بخشي از استراتژي کلي خود مي داند و به گفته اين شرکت، کاهش فروش در اروپا، خاورميانه و آفريقا به دليل توقف فروش برخي مدل هاي قديمي Sportster بوده است. در همين حال کاهش فروش آمريکاي لاتين به دليل کاهش فروشنده در سراسر منطقه بوده و همچنين اصلاح قيمت محصولات در اين منطقه باعث شده تا بر روي فروش موتورسيکلت ها تاثير منفي گذاشته شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar