ديجياتو/ تقريبا ۲ سال پيش بود که تسلا با نمونه اوليه مدل S Plaid پا به پيست نوربرگ رينگ آلمان گذاشت و توانست زمان غير رسمي ۷ دقيقه و ۱۳ ثانيه را به ثبت برساند. اين زمان حتي از رکورد رسمي پورشه تايکان توربو S نيز بهتر است. گرچه اختلاف قدرت زيادي بين اين دو مدل وجود دارد. در نهايت تسلا به دليل تصادف در پيست نوربرگ رينگ نتوانست برنامه خود را کامل کند و آن را به زمان ديگري موکول کرد٬ اما حالا بار ديگر نمونه‌هايي از تسلا s plaid راهي جهنم سبز شده‌اند.

گرچه ايلان ماسک در مصاحبه هاي خود اعلام کرده است که حضور اين شرکت در پيست نوربرگ رينگ محدود به ثبت زمان نمي‌شود و همانند ديگر خودروسازان برجسته جهان، اين شرکت به توسعه فني و کيفي محصولات خود در اين پيست مي‌پردازد.

ايلان ماسک در پادکست جو روگان اعلام کرده که امکان ثبت زمان کمتر از ۷ دقيقه براي آنها امکان پذير است.

از نظر تئوري نيز به نظر مي‌رسد که تسلا مدل S Plaid امکان ثبت اين زمان را دارد زيرا از ۳ موتور الکتريکي نيرو مي‌گيرد که ۲ تاي آن به سيستم مبدل گشتاور مجهز هستند و حداکثر قدرتي برابر با ۱۰۲۰ اسب بخار توليد مي‌کنند.

تسلا با اين مدل توانسته رکورد هاي شتاب گيري را به ثبت برساند و در مدت زمان کمتر از ۲ ثانيه به سرعت ۹۶ کيلومتر بر ساعت دست پيدا کند. تسلا از لاستيک هاي ۲۱ اينچي براي اين مدل استفاده مي‌کند.

همچنين صحبت از يک بسته مخصوص پيست هاي اتومبيل راني است که امکان نصب لاستيک به پهناي ۲۸۵ در جلو و ۳۰۵ در عقب را مهيا مي‌کند.

تسلا با همين کيت توانست رکورد جديدي را در پيست لاگونا سکا کاليفرنيا به ثبت برساند.

حال طبق تصاوير منتشر شده جديد از پيست نوربرگ رينگ يک دستگاه مدل S Plaid با چرخ هاي ۲۱ اينچي در حال آماده سازي براي ثبت يک زمان جديد است. از ديگر مشخصات اين مدل S مي‌توان به استفاده از رول کيج براي حفاظت از سرنشينان و کليپرهاي ترمز با عملکرد بالا اشاره کرد.

در حال حاضر سريع ترين سدان با موتور احتراق داخلي در پيست نوربرگ رينگ جگوار XE SV Project 8 است. تسلا مدل S Plaid به مدد قدرت ۲ برابري به نسبت جگوار به احتمال زياد به راحتي اين رکورد را خواهد شکست.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar