تسنيم/ کاخ سفيد به منظور کاهش آلايندگي و انتشار گازهاي گلخانه اي از خودروسازان آمريکايي درخواست کرده است که به شکل داوطلبانه متعهد شوند حداقل ۴۰ درصد از خودروهاي جديد خود را تا سال ۲۰۳۰ الکتريکي کنند.

دولت آمريکا قرار است از هفته آينده اصلاحات پيشنهادي در قوانين آلايندگي خودروها را تا سال 2026 ارائه دهد.

اين منابع مي گويند هدف برقي کردن خودروها به صورت داوطلبانه مي تواند تا 50 درصد خودورها را شامل شود، اما تأکيد کردند که هيچ توافقي با خودروسازان هنوز به دست نيامده است. جزئيات همچنان در حال بحث است، از جمله اينکه آيا اين تعهد شامل انواع مختلف هيبريدهاي بنزيني و الکتريکي مي شود يا خير.

برايان روتنبرگ، سخنگوي اتحاديه کارگران خودرو (UAW) نيز اعلام کرد که گزارش منتشر شده درباره اينکه ما با برقي کردن 40 درصد خودروها تا سال 2030 موافقت کرده ايم، نادرست است.

وي افزود: اين اتحاديه هنوز در حال مذاکره است و به مرحله توافق نرسيده است. اين اتحاديه با دستور برقي کردن خودروها مخالفت کرده و هشدار داده است که مي تواند برخي از مشاغل را در معرض خطر قرار دهد.

در ماه جاري ميلادي، شرکت استلانتيسStellantis ، شرکت مادر فيات کرايسلر، اعلام کرد که تا سال 2030 بيش از 40 درصد خودروهاي خود را در ايالات متحده با آلايندگي بسيار پايين توليد خواهد کرد. استلانتيس از اظهارنظر در اين باره خودداري کرد.

جنرال موتورز نيز از اظهارنظر در مورد اين مذاکرات خودداري کرد. اين شرکت اعلام کرده است که قصد دارد فروش خودروهاي سبک بنزيني آمريکايي تا سال 2035 را متوقف کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar