عصر ايران/ يکي از بهترين محصولاتي که در ليست فروش 2021 کمپاني ب ام و قرار دارد مدل M550i در تريم اکس درايو است که قيمت پايه آن از 77800 دلار آغاز مي شود.

ب ام و در طراحي اين مدل و بروزرساني مدل 2021 عملکرد بسيار موفقي داشته تا يک سدان باشخصيت و داراي تمامي ويژگي هاي اسپرت همزمان پيش روي مشتريان قرار داشته باشد.

گرافيکي زيبا
طراحي چراغ هاي اصلي با گرافيک جذاب و نوارهاي ال اي دي نوراني در ترکيب با گريل (جلوپنجره) دوقلوي متعارف اين کمپاني منظره فوق العاده اي را ايجاد کرده که البته هودلاين ها(خطوط روي درپوش موتور) و بامپر (سپر) اسپرت نيز در شکل گيري آن اثر محسوسي دارد.

رينگ ها در حالت پايه 19 اينچي و 20 اينچي در حالت آپشن ارائه مي شوند.

از کيفيت و فناوري تا ايمني 
در فضاي داخل کابين هم که کمپاني آلماني همواره يکي از شاخص ها و به نوعي الگو ساز براي ديگر شرکت ها بوده است. اينجا هم کيفيت ب ام و به همراه فناورانه هايي شامل نمايشگر 12.3 اينچي ديجيتال اطلاعات کيلومتر و نمونه 12.3 اينچي ديگر ويژه سيستم سرگرمي خودنمايي مي کند. نمايشگر هداپ، شارژ بي سيم، پشتيباني از اپل کارپلي و اندرويد اوتو، نرم افزار اختصاصي تلفن همراه و آخرين نسخه از آي درايو نيز بايد به موارد قبلي افزوده شوند.

در بخش ايمني نيز ترمز اضطراري، نوربالاي تطبيقي و هشدار برخورد از جلو به عنوان آپشن استاندارد عرضه مي شوند. کروز کنترل تطبيقي، دوربين 360 درجه، دستيار پارک، هشدار خروج از خط و دستيار حفظ خودرو بين خطوط مواردي هستند که قيمت پايه را افزايش خواهند داد.

اين هيولاي درنده
در بخش پيشرانه اين محصول از نمونه 8 سيلندر توربودوقلوي 4.4 ليتري با 523 اسب بخار خروجي و گشتاور 553 پوندفوت گشتاور استفاده شده که خودرو را طي 3.6 ثانيه از حالت توقف به سرعت 96 کيلومتر برساعت مي رساند. اين آمار براي يک سدان 1983 کيلوگرمي حقيقتا بي نقص و قابل تحسين است.

در بخش جعبه دنده از نمونه 8 سرعته اتوماتيک در هماهنگي با سامانه تمام چرخ محرک استفاده شده است.

بيشينه سرعت بطور الکترونيکي روي 249 کيلومتر برساعت محدود شده است.

شاخص مصرف سوخت براي 100 کيلومتر رانندگي در شهر برابر با 13.8 ليتر، در بزرگراه 9.4 ليتر و در حالت ترکيبي 11.7 ليتر است.

در نمونه اي که تصاويرش براي اين مطلب استفاده شد، قيمت خودرو با توجه به آپشن برابر با 93735 دلار است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar