پدال/ ب‌ام‌و اوايل تابستان امسال نسل جديد سري ۴ گرن کوپه را معرفي کرد و حالا عکاسان جاسوس آلپينا B4 گرن کوپه را در حال آزمايش شکار کرده‌اند. اين خودرو در مراحل اوليهٔ توسعه قرار دارد و در نگاه اول ويژگي خاصي در آن ديده نمي‌شود ولي با نگاهي دقيق‌تر مي‌توان سپر عقب استتار شده با چهار سر اگزوز را مشاهده کرد. هرچند در حال حاضر در اين B4 گرن کوپه نکتهٔ خاص ديگري وجود ندارد اما احتمالاً نسخهٔ توليدي تغييرات بيشتري خواهد داشت.

انتظار مي‌رود در اين ماشين شاهد سپر جلوي خاص آلپينا، رينگ‌هاي منحصربه‌فرد آلپينا و رنگ‌هاي اختصاصي باشيم. در داخل خودرو نيز احتمالاً شاهد صفحه آمپر ديجيتالي اصلاح‌شده و غربيلک فرمان آلپينا خواهيم بود. گزارشات قبلي نشان داده‌اند که B4 بر اساس ب‌ام‌و M440i XDrive ساخته خواهد شد که به يک پيشرانهٔ ۳ ليتري شش سيلندر خطي توربو با ۳۸۲ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نيوتن متر گشتاور مجهز است.

اما اين موتور در B4 گرن کوپه قطعاً تقويت مي‌شود و احتمالاً مثل سدان آلپينا B3، خروجي آن به ۴۶۲ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نيوتن متر گشتاور خواهد رسيد. B3 با اين نيرو ظرف ۳.۸ ثانيه از صفر به سرعت صد کيلومتر بر ساعت مي‌رسد و مي‌تواند به حداکثر سرعت ۳۰۳ کيلومتر بر ساعت دست يابد؛ بنابراين مي‌توانيم انتظار پرفورمنس مشابه اين را در B4 گرن کوپه داشته باشيم. طبق گزارشات قبلي، آلپينا B4 گرن کوپه در مارس سال آينده معرفي خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar