باشگاه خبرنگاران/ اونتادور ۲۰۲۲ را مي توان  يکي از خودروهاي فوق العاده لامبورگيني به شمار آورد که با موتور ۷۶۹ اسب بخاري V-۱۲ و نماي بيروني عجيب و غريب توليد شده است. اين خودرو براي رقابت با رقبايي مانند  فراري SF۹۰ که قرار است در آينده اي نزديک الکتريکي توليد شود، توليد شده است.

لامبورگيني هميشه اقدام به توليد خودروهاي متفاوت نسبت به ساير خودروسازها مي کند و اکنون اين تفاوت را در اونتادور مشاهده مي کنيم چرا که اين خودرو جديد داراي در‌هاي قيچي مانند است که ظاهري متفاوت به اونتادور داده است. اگر بخواهيم در مورد داخل اونتادور  صحبت کنيم، مي توان به صراحت از سفارشي سازي آن گفت که اکنون کابين بسيار سفارشي آن براي دو سوار جا دارد، اما فضاي بسيار کمي براي ذخيره وسايل دارد.

اونتادور  براي سال 2022 آخرين مدل توليدي از لامبورگيني است و اکنون به منظور جشن پايان دوران، لامبورگيني تعداد محدودي (۶۰۰ واحد در سطح جهان) از اونتادور  مخصوص مجهز به نام Ultimae مي‌سازد. لامبورگيني از هزينه هاي نسخه نهايي اونتادور گفته است که چقدر هزينه خواهد داشت. تعداد محدودي از مدل Ultimate ساخته خواهد شد که ۳۵۰ نسخه از آن کوپه و ۲۵۰ دستگاه رودستر در سراسر جهان به فروش مي‌رسد.

ابر خودروي لامبورگيني براي سال ۲۰۲۲ با چه آپشن‌هايي به بازار راه پيدا مي‌کند؟

پيشرانه اونتادور  داراي يک موتور ۶.۵ ليتري V-۱۲ با تنفس طبيعي است که ۷۶۹ اسب بخار قدرت توليد مي‌کند. گشتاور ۵۳۱ پوند فوت موتور از طريق يک گيربکس هفت سرعته دستي به هر چهار چرخ راه پيدا مي‌کند. نسخه Ultimae داراي رانندگي فوق العاده اي است که بسيار قدرتمند و متمرکز بر مسير است.

ابر خودروي لامبورگيني براي سال ۲۰۲۲ با چه آپشن‌هايي به بازار راه پيدا مي‌کند؟

در نهايت مي توان گفت که اونتادور  داراي کابيني تقريبا کم جا است و کابين نمي تواند وسايل زيادي را در خود جاي دهد و فضاي چمدان نيز محدود است. داشبورد داراي يک پشت آمپري ديجيتالي است که با استفاده از آن مي توان حالت هاي مختلف رانندگي را انتخاب کرد که شامل Strada، Sport و Corsa است.

ابر خودروي لامبورگيني براي سال ۲۰۲۲ با چه آپشن‌هايي به بازار راه پيدا مي‌کند؟

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar