خودرو بانک/ اگر تمام نسخه‌هاي مختلف تويوتا کرولا را در نظر بگيريم، اين مدل محبوب‌ترين خودرو در دنياست. تاکنون بيش از ۵۰ ميليون کرولا به فروش رسيده است و حالا که يک مدل کراس‌اوور با اين نام عرضه شده ميزان فروش آن افزايش خواهد يافت.

کرولا کراس اولين بار يکسال قبل از معرفي مدل مخصوص آمريکا، در سال ۲۰۲۰ در تايلند عرضه شد. در حالي که اين دو کراس‌اوور کامپکت تقريباً يکسان به نظر مي‌رسند، اما نسخه ژاپني که امروز معرفي شد طراحي متفاوتي مخصوصاً از نظر نماي جلويي دارد.

نه تنها چراغ‌هاي جلو ظاهر متفاوتي دارند، بلکه در نسخه ژاپني يک بخش کوچک از جلوپنجره در بالاي نشان مخصوص کرولا قرار دارد، که براي نسخه‌هاي هاچ‌بک، سدان و واگن در ژاپن استفاده مي‌شود. جلوپنجره اصلي پايين‌تر است و عريض‌تر از دو نسخه قبلي به نظر مي‌رسد.

نماي کناري به جز طراحي چرخ‌هاي آلياژي مخصوص ژاپن تغيير زيادي نکرده است، در حالي که همچنين شاهد چراغ‌هاي عقب اصلاح‌شده با گرافيک‌هاي LED جديد هستيم. به جز اينکه فرمان اين مدل در سمت راست قرار دارد، شاهد تغييرات ديگري در کابين نيستيم، چون تغييرات ظاهري در بازارهاي مختلف معمولاً به بدنه محدود مي‌شوند.

در حالي که نسخه هيبريدي هنوز براي بازار آمريکا معرفي نشده است، نسخه هيبريدي ژاپني داراي يک موتور بنزيني ۱.۸ ليتري با سيستم تمام چرخ محرک است. قيمت مدل بنزيني پايه از ۱۸،۱۵۰ دلار شروع مي‌شود و تا ۲۹،۱۰۰ دلار براي نسخه هيبريدي تمام چرخ محرک افزايش مي‌يابد.

همچنين تيونر ژاپني مادليستا يک پکيج لوازم جانبي را از روز اول عرضه براي کرولا کراس ارائه مي‌دهد. اين پکيج شامل سپر جلويي با ظاهر تهاجمي، يک اسپليتر جديد و گلگيرهاي رنگ بدنه است. مادليستا همچنين طراحي چرخ‌هاي آلياژي ۱۷ و ۱۸ اينچي متفاوتي را ارائه مي‌دهد. اين تيونر همچنين تغييراتي جزئي در کابين کرولا کراس به وجود آورده است که شايد مورد توجه برخي از مشتريان قرار بگيرد.

فروش مدل ژاپني از امروز آغاز مي‌شود و علاوه بر خريد نقدي، همچنين توسط سرويس کينتو وان با پرداخت اشتراک ماهيانه ۲۵۰ دلار که شامل ماليات هم مي‌شود قابل خريداري است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar