باشگاه خبرنگاران/ يکي از مقايسه‌هاي خودرويي پر مخاطب بازار، تويوتا کمري سولارا با لکسوس GS250 است. تا چندين سال پيش خريد خودرو کاري آسان به‌شمار مي‌آمد، اما پيشرفت اين صنعت که با آمدن مدل‌هاي گوناگون در سگمنت‌هاي مختلف همراه شد، کار خريد و انتخاب را براي خريداران کمي دشوار کرد. امکانات رفاهي فراوان، طراحي‌هاي متفاوت و مشخصات فني گوناگون، پارامتر‌هايي است که ممکن است علاقه‌مندان را دچار ترديد کند.

معرفي تويوتا کمري سولارا:

تويوتا کمري سولارا، خودرويي ساخت کشور زاپن است که در سال ۲۰۰۳ طراحي شد و در آن از يک موتور ۶ سيلندر با ۲۴ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور اين خودرو ۳۳۱۰ سي‌سي است و به همين دليل حداکثر قدرت آن ۲۱۰ اسب بخار در ۵۰۰۰ و ۶۰۰ دور در دقيقه است. بررسي‌هاي فني نشان مي‌دهد که نهايت گشتاور اين خودرو ۲۹۸ نيوتن متر در ۳۰۰۰ و ۶۰۰ دور در دقيقه است.

مقايسه تويوتا کمري سولارا با مرسدس بنز CLS350 + مشخصات فني

در سيستم حرکتي آن از يک جعبه دنده ۵ سرعته خودکار استفاده شده است، جالب است بدانيد که اين خودرو مي‌تواند حداکثر سرعت ۲۱۰ کيلومتر در ساعت به شما هديه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کيلومتر در ساعت براي آن ۷.۲ ثانيه است. مصرف سوخت ترکيبي در اين خودرو ۱۰.۵ ليتر در هر ۱۰۰ کيلومتر است و حجم باک آن ۷۰ ليتر است.

مقايسه تويوتا کمري سولارا با مرسدس بنز CLS350 + مشخصات فني
از جمله امکانات اين خودرو مي توان به سنسور عقب، کروز کنترل، شيشه‌هاي برقي، فرمان هيدروليک اشاره کرد.

مقايسه تويوتا کمري سولارا با مرسدس بنز CLS350 + مشخصات فني

معرفي لکسوس GS250:

لکسوس GS۲۵۰، خودرويي ساخت کشور ژاپن است که در سال ۲۰۱۳ طراحي شد و در آن از يک موتور ۶ سيلندر با ۲۴ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور اين خودرو ۲۴۹۹ سي‌سي است و به همين دليل حداکثر قدرت آن ۲۰۷ اسب بخار در ۶۰۰۰ و ۴۰۰ دور در دقيقه است. بررسي‌هاي فني نشان مي‌دهد که نهايت گشتاور اين خودرو ۲۵۴ نيوتن متر در ۴۰۰۰ و ۸۰۰ دور در دقيقه است.

مقايسه تويوتا کمري سولارا با لکسوس GS250 + مشخصات فني

در سيستم حرکتي آن از يک جعبه دنده ۶ دنده خودکار ECT،i استفاده شده است، جالب است بدانيد که اين خودرو مي‌تواند حداکثر سرعت ۲۲۹ کيلومتر در ساعت به شما هديه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کيلومتر در ساعت براي آن ۸.۶ ثانيه است. مصرف سوخت ترکيبي در اين خودرو ۸.۹ ليتر در هر ۱۰۰ کيلومتر است و حجم باک آن ۶۵ ليتر است.

از جمله امکانات اين خودرو مي توان به  روکش چرمي غربيلک فرمان ، پدال‌هاي تعويض دنده پشت فرمان ، صفحه کيلومتر اپتيترونيک ، فرمان برقي تلسکوپي و قابل تنظيم، سيستم اتوماتيک سوار و پياده شدن آسان ، آينه داخلي الکتروکروميک ، Heads up (قابيلت نمايش اطلاعات بر روي شيشه جلو) ، سيستم مانيتور عقب ، سيستم آنالوگ لکسوس ، تهويه اتوماتيک با دريچه‌هاي دوتايي ، کنترل مستقيم دما براي صندلي‌هاي جلو ، تنظيم برقي در ۱۰ حالت با حافظه ثبت تنظيمات براي راننده اشاره کرد.

مقايسه تويوتا کمري سولارا با لکسوس GS250 + مشخصات فني

اين خودرو در نوع سفارشي داراي امکاناتي مانند تنظيم برقي در ۱۸ حالت داراي حافظه براي راننده و سرنشين جلو، محافظ ساق پاي سرنشين جلو) ، سيستم تهويه اتوماتيک و کنترل مستقل دماي صندلي‌هاي جلو و عقب ، روکش چرم نرم پرفراژدار ، روکش چرم نيمه آنيلين با پرفراژ ، عملکرد قفل شدن اتوماتيک درب‌ها به هنگام حرکت ، کاهنده جراحت بر اثر ضربه حاصل از بسته شدن ناگهاني کمربند ايمني (WIL) ، کمربند‌هاي ايمني پيش کشاننده و محدود کننده نيرو است.

همچنين اين خودرو داراي کمربند صندلي کودک براي صندلي‌هاي عقب با استاندارد ISOFIX ، سيستم نظارت بر خواب آلودگي راننده ، سيستم هوشمند هشدار قبل از برخورد به مانع با رادار موج کوتاه ، سيستم تثبيت سرعت (کروزکنترل) ، سيستم کمکي پارک از نوع ماوراء صوتي، سنسور‌هاي پارک عقب و جلو ، سيستم کمکي تعويض لاين با تشخيص نقاط کور (Blind Spot) ، سيستم هشدار حرکت بين خطوط جهت جلوگيري از منحرف شدن خودرو ، سيستم ورود به خودرو با کارت هوشمند است.

مقايسه تويوتا کمري سولارا با لکسوس GS250 + مشخصات فني

خودرو
لکسوس GS250تويوتا کمري سولارا
کشور سازنده
ژاپنژاپن
سال (طراحي)
20132003
موتور
6 سيلندر 24 سوپاپه6 سيلندر 24 سوپاپه
حجم موتور
2499سي سي3310سي سي
حداکثر قدرت
207 اسب بخار در 6400 دور در دقيقه210 اسب بخار در 5600 دور در دقيقه
حداکثر گشتاور
254 نيوتن متر در 4800 دور در دقيقه298 نيوتن متر در 3600 دور در دقيقه
جعبه دنده
6 دنده خودکار ECT،i5 سرعته خودکار
شتاب 0 تا 100
8.6 ثانيه7.2 ثانيه
حداکثر سرعت
229 کيلومتر در ساعت210 کيلومتر در ساعت
وزن
1640 کيلوگرم1553 کيلوگرم
اندازه (ميليمتر)
4849 طول ، 1839 عرض ، 1455 ارتفاع4890 طول ، 1816 عرض ، 1425 ارتفاع
فاصله بين دو محور
2850 ميليمتر2720 ميليمتر
مصرف سوخت داخل شهر
12.9 ليتر در هر صد کيلومتر11.7 ليتر در هر صد کيلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر
6.9 ليتر در هر صد کيلومتر8.1 ليتر در هر صد کيلومتر
مصرف سوخت ترکيبي
8.9 ليتر در هر صد کيلومتر10.5 ليتر در هر صد کيلومتر
حجم باک
65 ليتر70 ليتر
استاندارد آلايندگي
يورو 5يورو 3
ترمز و پايداري
ترمز ديسکي خنک شونده (ventilated disc) ، سيستم ترمز ضد قفل (ABS) با سيستم توزيع نيروي الکترونيکي ترمز(EBD) ، سيستم کمکي ترمز (BAS)چهار چرخ ديسکي، مجهز به ABS
کيسه هوا
10 ايربگ: راننده و سرنشين جلو با قابليت بازشدن در دو مرحله، پرده اي جلو و عقب، زانويي راننده و سرنشين جلو، جانبي براي راننده و سرنشين جلو ، ايربگ هاي جانبي صندلي هاي عقب سفارشيراننده و سرنشين جلو، پرده اي
سيستم صوتي
کليدهاي کنترل سيستم صوتي روي فرمان ، 12 بلندگو با سيستم پريميوم سوراند WMA، MP3، /AM/FM/DVD پورت USB و iPodو Audio Mini،jack ، به صورت سفارشي: 17 بلندگو، برند مارک لوينسون با سيستم پريميوم سوراند و قابليت LPD&ASL ، بلوتوث ، هندزفري ، سيستم مسيريابي با صفحه نمايش چندمنظورهپخش صوت CD با شش بلندگو

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar