خودرو بانک/ پنج روز پيش وزارت صنعت و فناوري اطلاعات چين تصاويري از مزدا CX-5 مدل ۲۰۲۲ منتشر کرد. حالا CX-5 مخصوص بازار آمريکاي شمالي با همان طراحي خاص رونمايي شده است، که اين تغييرات در نگاه اول به راحتي قابل ‌تشخيص نيستند.

چراغ‌هاي جلو و عقب به لامپ‌هاي LED مستطيل‌شکلي مجهز شده‌اند که به پرفروش‌ترين مدل مزدا در آمريکاي شمالي ظاهر جذاب‌تري مي‌دهند. طراحان همچنين به جاي طراحي شبکه‌اي جلوپنجره CX-5 مدل ۲۰۲۱ در طراحي جلوپنجره مدل ۲۰۲۲ از يک بافت سه‌بعدي استفاده کرده‌اند.

مدل گرند تورينگ رزرو ديگر عرضه نمي‌شود و جاي خود را به مدل ۲.۵ توربو داده است. مزدا مي‌گويد که تغييراتي در ظاهر اين نسخه مجهز به موتور داراي توربوشارژر انجام شده تا از CX-5 با موتور تنفس طبيعي متمايز باشد.

مدل ۲.۵ توربو سيگنچر داراي طراحي زيباتري با قوس چرخ‌هاي به رنگ بدنه و چرخ‌هاي آلياژي نقره‌اي روشن است. در کابين شاهد استفاده از مواد چوبي و چرم ناپا هستيم که CX-5 را لوکس‌تر مي‌کنند. همچنين يک انتخاب‌کننده حالت رانندگي به نام Mi-Drive، همراه با صندلي‌هاي مجدداً طراحي‌شده براي ارائه راحتي بيشتر در کابين قرار دارند.

CX-5 مدل ۲۰۲۲ از جعبه‌دنده شش سرعته خودکار بهره مي‌برد که شتاب‌گيري نرم و خوبي را ارائه مي‌دهد.

اين شاسي بلند کامپکت همچنين داراي سيستم تعليق جديدي براي کاهش لرزش‌ها‌ و سروصداهاي جاده است.

به روزرساني مهم ديگر ارائه سيستم تمام چرخ محرک به صورت استاندارد براي تمام مدل‌ها است. در حقيقت، مزدا از اين پس سيستم تمام چرخ محرک را به صورت استاندارد براي تمام مدل‌هاي CX ارائه خواهد داد. از مدل کامپکت کوچک CX-30 تا مدل اندازه متوسط CX-9، تمام شاسي بلندهايي که از اين پس در آمريکاي شمالي فروخته مي‌شوند، حتي در نسخه پايه داراي سيستم تمام چرخ محرک خواهند بود.

مزدا پيش از اين تأييد کرده‌ است که نسل بعدي CX-5 بعدي يک خودروي کاملاً متفاوت با بهره‌گيري از يک پلتفرم ديفرانسيل عقب جديد با موتورهاي شش سيلندر خطي خواهد بود. هنوز مشخص نيست که اين مدل جديد چه زماني رونمايي خواهد شد، اما با توجه به اينکه مدل کنوني به تازگي ارتقا يافته است کمي طول خواهد کشيد تا اين مدل جديد در آمريکا عرضه شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar