باشگاه خبرنگاران/  توليد Evora امسال در حالي به پايان رسيد که لوتوس راه را براي خانواده جديدي از خودرو‌هاي اسپرت باز مي‌کند. تويوتا Evora نسخه ۲۰۰۹ مجهز به موتور ۳.۵ ليتري V۶ با قدرت ۲۷۶ اسب بخار بود و Evora S سوپرشارژر سال بعد با ۳۴۵ اسب بخار قدرت به بازار آمد. هر دو مدل مي‌توانند در کمتر از ۵ ثانيه به سرعت ۶۲ مايل بر ساعت برسند. مدل S مطلوب‌تر است، اما جاذبه واقعي Evora نه در عملکرد مستقيم آن، بلکه در فرمان هندلينگ و سواري آن قوي‌تر است.

چند نمونه از بهترين خودرو‌هاي دست دوم براي خريد
قيمت Evora براي خودرو‌هاي ۲۷۶ اسب بخاري از حدود ۲۵ هزار پوند شروع مي‌شود. به هر حال، بسياري از شرکت‌هاي خودروسازي تجربه بيشتري در زمينه اتومبيل‌هاي قديمي دارند و از تکنسين‌هاي آموزش ديده استفاده مي‌کنند، به هر حال عملکرد کلاچ و وضعيت پايه‌هاي اگزوز بيش از حد تغيير نکرده اما وسواس داشتن در مورد اتومبيل‌هايي مانند Evora بسيار سودمند است.

مرسدس بنز C۲۲۰ CDI Estate SE خودکار و مدل سال ۲۰۱۰، قيمتي در حدود ۲۱۰۰ پوند دارد و مسافت ۱۷۰ هزار مايلي را طي کرده است. خودروي اسپرت کاملاً ايتاليايي Fiat Barchetta با قيمت ۴۹۹۹ پوند نيز يک گزينه مناسب براي خريد است و نمونه ۱۹۹۸ آن مسافتي در حدود ۵۷ هزار  مايل را پيموده است.

خودروي Renault Twingo Renaultsport ۱۳۳ Cup، قيمت ۳۹۹۵ پوندي دارد و مي‌تواند يک ماشين ايده آل باشد.

آئودي RS۴ Avant، يک خودروي هيجان انگيز است که قيمت آن ۱۵ هزار پوند بوده و ۹۱ هزار مايل را پيموده است، اما داراي کلاچ جديد، فلايويل و Pilot Sport ۴s است. سيستم کنترل سواري پويا به مبلغ ۳ هزار پوند تعمير اساسي شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar